×

Burze nie odpuszczają. Na mapie sprawdzisz, gdzie będzie dziś najgorzej

Upał, deszcze i burze. Końcówka wakacji to istny rollercoster, czego dowodem jest chociażby pogoda na piątek. Ma być bowiem wyjątkowo upalnie, ale też burzowo i wyjątkowo wietrznie – szacuje się, że w trakcie burzy wiatr może wiać z prędkością 80-100 km/h. Miejscami mogą wystąpić również opady gradu i przelotne opady deszczu. Czy mamy się czego obawiać?

Upał, deszcze i burze. Prognozy nie rozpieszczają

Zdaniem synoptyków ma dziś spaść od 10 do 50 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura z kolei waha się w granica 27 do 32 stopni Celsjusza w centralnej i południowo-zachodniej Polsce. Wilgotność powietrza na poziomie 60 do ponad 70%. W całym kraju mocno da się dzisiaj odczuć duchotę i dający się we znaki upał. Nie mniej jednak nad Polskę w ciągu dnia przemieszcza się z zachodu chłodny front atmosferyczny przez co możliwe będą przelotne deszczu, a miejscami burze i lokalnie grad, którym może towarzyszyć silny i porywisty wiatr do nawet 100 km/h.

IMGW wydało ostrzeżenie 2 stopnia

Ostrzeżenie dotyczy 5 południowych powiatów woj. śląskiego, pszczyńskiego, cieszyńskiego, bielskiego i żywieckiego.

Pogoda w nocy

W nocy na baczności powinni się mieć kierowcy, którzy podróżować będą po północnej części kraju. I choć zachmurzenie będzie tam małe i umiarkowane, mgła może ograniczać tam widzialność do 400 metrów. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie będzie raczej umiarkowane. Tylko miejscami będzie nieco większe, czego efektem będą przelotne opady deszczu i zanikające burze, którym może towarzyszyć wiatr do 70 km/h. Temperatura będzie wahać się od 11 stopni na Warmii do nawet 19 w rejonach Karpat. W nocy w stolicy zachmurzenie będzie umiarkowane. Temperatura wyniesie minimalnie 19 st. Celsjusza, a z kierunku wschodniego będzie wiał słaby wiatr. Jutro w Warszawie z kolei znowu upały. Temperatura sięgnie nawet do 31 st. Celsjusza.

Polecane

Może Cię zainteresować