×

Samo umiejscowienie tatuażu może wiele powiedzieć o osobowości. Liczy się nie tylko wzór

Każdy tatuaż symbolizuje cechy naszej osobowości, przeżycia lub wspomnienia. Jednak umieszczenie symbolu również może mieć znaczenie. W zależności od położenia tatuażu oznacza coś więcej, niż przedstawia sam rysunek.

Amanda Pate jest ekspertką w dziedzinie tatuaży i ich interpretacji. Podzieliła się informacjami odnośnie umieszczenia i oto co sądzi kobieta:

Przedramię

Osoby, które wybierają tatuaż w tym miejscu są z reguły silne i niezłomne. Uroczy i dziewczęcy tatuaż może jednak świadczyć o pozorach. Dana osoba stara się wyglądać na silną, choć w rzeczywistości jest bardzo wrażliwa i delikatna.

Kark

Popularne miejsce na tatuaż, by jednocześnie z łatwością móc go ukryć. Osoby decydujące się na wzór w tym miejscu lubią cieszyć się wolnością i często nie zważają na konsekwencje swoich decyzji.

Za uchem

Z reguły małe i niezbyt widoczne. To miejsce jest idealne dla wolnego ducha, który woli samodzielnie podejmować decyzje i jednocześnie ma świadomość konsekwencji.

Plecy

Dziewczyny często decydują się na tatuaż w dolnej części pleców. Manifestują w ten sposób swoją kobiecość, choć później często żałują swojej decyzji. Mężczyźni z tatuażami na plecach są pewni siebie, a sam wzór symbolizuje ważne chwile w życiu.

Klatka piersiowa

Takie umiejscowienie świadczy o indywidualności danej osoby i ważnych przeżyciach, które zostały uwiecznione na wzorze.

Uda

Obrazy na udach często mają znaczenie sentymentalne. Ostatnio miejsce to staje się coraz popularniejsze, z łatwością można je ukryć pod spodniami.

Nadgarstek

Z reguły kobiety wybierają tatuaże w tym miejscu. Świadczy o tym, że osoba pragnie pokazać swoją indywidualność i manifestuje ją w każdej możliwej sytuacji.

Ramię

Świadczą o kreatywności danej osoby, a jednocześnie silnemu związkowi z pracą zawodową.

Stopy

Często spotykane u osób, które są introwertykami.

Łydki

Częściej spotykane u mężczyzn. Z reguły jest to pragnienie, by wyeksponować tatuaż w każdej możliwej sytuacji.

Dłonie

W ten sposób dana osoba pragnie pokazać swoją niezależność i wyjątkowość. Nie boi się być sobą i nie zważa na konsekwencje.

Żebra

Świadczą o tym, że dana osoba ma artystyczną duszę i jest bardzo delikatna. Są również manifestacją akceptacji własnego ciała.

Może Cię zainteresować

zamknij