×

Ulubiony rodzaj obuwia zdradza wiele na temat Twojej osobowości. Będziesz w szoku!

Podobno nowa para butów, może uszczęśliwić każdą kobietę. I zostało to nawet naukowo udowodnione – kupując sobie coś nowego, co spełnia nasze kryteria,wpływamy pozytywnie na nasze samopoczucie. Co więcej, okazuje się, że ulubiony typ obuwia mówi wiele o naszym charakterze.

Ostatnie badania, przeprowadzone w University of Kansas State, pokazują, że 90% informacji na temat naszej osobowości, zdradzają właśnie nasze buty. Omri Gillath, wraz ze swoim zespołem psychologów, poprosił 63 studentów, aby przeprowadzili wnikliwą analizę na postawie 208 zdjęć przedstawiających różnego rodzaju buty. Na podstawie fotografii, ochotnicy mieli określić wiek, płeć, status społeczny i cechy charakteru właścicieli konkretnego obuwia. Wyniki dają do myślenia!

#1 Obuwie sportowe

Jesteś bardzo spokojną osobą. Napady złości to nie Twoja bajka. Inni uważają, że twardo stąpasz po ziemi i doskonale wiesz czego chcesz. Można więc zaryzykować stwierdzenie, że jesteś prawdziwą oazą spokoju.

#2 Trampki Converse

Jesteś bardzo miłą osobą, która lubi towarzystwo innych. Wolisz podejmować dobrze przemyślane decyzje i cenisz sobie ostrożność. Znasz również swoją wartość i potrafisz o nią walczyć. Dla świata jesteś typowym „wiecznym nastolatkiem”.

#3 Zawsze „na czasie”

Lubisz kupować tego typu gadżety i możesz sobie na nie pozwolić. Bycie na czasie jest dla Ciebie bardzo ważne, dlatego nie boisz się innowacyjnych projektów i rozwiązań.

#4 Baleriny

Nie przejmujesz się opinią innych, po prostu jesteś sobą. Swobodnie wyrażasz swoje zdanie i podobnie zachowujesz się w związku. Nie lubisz niczego ukrywać i cenisz sobie jasne sytuacje.

#5 Botki

Cenisz sobie przede wszystkim logiczne myślenie, dlatego wszystkie Twoje decyzji są dobrze przemyślane. Jednocześnie skupiasz się przede wszystkim na własnych sprawach i czasami jesteś zbyt podejrzliwa.

#6 Przyciągające uwagę

Wybierając tego typu obuwie doskonale wiesz, że będziesz skupiać na sobie uwagę. I właśnie na tym Ci zależy, ponieważ lubisz być w centrum uwagi. Jest to dla Ciebie coś zupełnie naturalnego.

#7 Muszą błyszczeć

Lubisz nawiązywać i podtrzymywać relacje z ludźmi, ale jednocześnie jesteś bardzo ostrożna i nie mówisz wszystkiego. Lubisz efektowne i wyróżniające się rzeczy. Wielką wagę przywiązujesz również do najmniejszych detali.

#8 Wysokie szpilki

Jesteś bardzo pewna siebie i lubisz przyciągać uwagę innych. Czasami potrafisz być bardzo kapryśna. Z drugiej strony, jeśli do czegoś dążysz, zawsze działasz zgodnie z planem, który wcześniej sobie ułożyłaś.

#9 Buty na koturnie

Jesteś bardzo towarzyską osobą, a relacje z bliskimi są dla Ciebie bardzo ważne. Aby czuć się w pełni dobrze, potrzebujesz kontaktu z ludźmi. Nic więc dziwnego, że jesteś na bieżąco z tym co dzieje się w serwisach społecznościowych.

#10 Wygoda przede wszystkim

Wybierając wygodne obuwie, udowadniasz, że w życiu cenisz sobie przede wszystkim komfort. Jesteś spokojną osobą, która nie lubi i nie musi podążać za najnowszymi trendami. Potrafisz wyrażać swoje zdanie, bez zbędnego szumu wokół swojej osoby.

#11 Od projektanta mody

Preferujesz i nosisz tego typu obuwie, choć nie zawsze jest wygodne? Jeśli tak, to znak, że masz w sobie ogromne pokłady cierpliwości. Lubisz dobrze wyglądać, dzięki czemu czujesz się pewnie. Ponadto cenisz sobie różnorodność.

Może Cię zainteresować

zamknij