×

Oczy są „zwierciadłem duszy”. Ich kolor wiele zdradza o Twojej osobowości!

Jeśli chcemy wiedzieć z kim mamy do czynienia, często patrzymy mu głęboko w oczy. Najszybszym sposobem oceny charakteru i usposobienia danej osoby jest spojrzenie jej w oczy. Co można z nich wyczytać? Co mówi o tobie kolor oczu?

Oczy są oknem duszy

Możemy łatwo kontrolować język ciała, nakładać sztuczny uśmiech na twarz, ale trudno jest kontrolować oczy. Prawdziwy uśmiech zostanie oczywiście odzwierciedlony w spojrzeniu, ale fałszywy nigdy nie będzie w nim widoczny.

Gniew zawsze rozpoznasz w oczach. Dostrzeżemy tam również: zazdrość, wstręt, radość, miłość, podniecenie, nienawiść, ból, przyjemność i niemal każdą inną ludzka emocję przetwarzaną przez mózg. Każdy z nas potrzebowałby lat skoncentrowanego treningu i praktyki, aby powstrzymać własne oczy od przekazywania informacji o swoich nastrojach, osobowości i naturze. Dlatego właśnie powiedzenie, że „oczy są zwierciadłem duszy” jest całkowicie prawdziwe.

Co mówi o Tobie kolor oczu?

Może wydawać się nieco abstrakcyjne, że kolor oczu danej osoby może mówić coś o jego osobowości. Co ciekawe, badania naukowe na przestrzeni lat potwierdzają ten fakt. Jednym z nich była ankieta z 2018 r. przeprowadzona przez CyberPulse, oddział Impulse Research Corporation w Los Angeles. W badaniu wzięło udział 1016 kobiet w wieku od 16 do 35 lat, odpowiadając na pytania dotyczące ich przemyśleń na temat różnych kolorów oczu i ich wpływu na osobowość.

Kolor oczu, a osobowość:

Brązowe

Brązowy jest ciepłym kolorem, a brązowoocy ludzie są zwykle ciepli, mili, towarzyscy, sympatyczni i słodcy. Ludzie o brązowych oczach są godni zaufania, pewni siebie i niezależni. Mają silne przywiązanie do przyjaźni i innych więzi społecznych. Zazwyczaj są zainteresowani poznawaniem nowych ludzi, nawiązywaniem nowych przyjaźni i nawiązywaniem więzi. Są stabilni, lojalni i zwykle robią wszystko, aby w ich towarzyskie zawsze było wesoło.

Pixabay

Piwne

Kolor piwny to połączenie odcieni brązu i zieleni w tęczówkach. Ludzie o piwnych oczach to ludzie odważni, zdeterminowani i skupieni. Jeśli twoje piwne oczy są bardziej zielone niż brązowe, jesteś bardziej skłonny do wygłupów. Jeśli są bardziej brązowe niż zielone, najprawdopodobniej jesteś przyjazny i uprzejmy. Ludzie o piwnych oczach często są porywczy. Mają oni głębokie poczucie wewnętrznej siły, a czasami mogą być okropnie samolubni w dążeniu do własnych celów.

Niebieskie

Niebieskoocy ludzie są zwykle chłodni, spokojni i skupieni. Są intelektualni, sentymentalni, odważni i charyzmatyczni. Czasami mogą być egocentryczni, ale ogólnie są szczęśliwymi ludźmi o wesołym usposobieniu. Niebieskoocy ludzie są silni i wytrzymali, co sprawia, że ​​łatwo dostosowują się do każdego środowiska lub niesprzyjających warunków.

Pixabay

Bursztynowe

Bursztynowe oczy mają silny żółtawy/złoty akcent z odcieniem brązu. Kolor żółty jest niezwykle ciepły, a ludzie o bursztynowych oczach są zwykle bardzo przyjaźni, bardziej niż ludzie o brązowych oczach. Są ciepli, słodcy, przystępni, mili, czarujący i często są wspaniałymi rozmówcami. „Bursztynowi ludzie” są inteligentni i przez większość czasu mogą myśleć niekonwencjonalnie. Kochają towarzystwo innych ludzi.

Zielone

Ludzie z zielonymi oczami są często bardzo tajemniczy, ale pewni siebie i czasami mogą być określani jako aroganccy. Uwodzą seksapilem, aurą niebezpieczeństwa i obietnicą przygody. Często są bardzo inteligentni, cierpliwi i wykazują wielką powściągliwość emocjonalną. Są dobrzy w maskowaniu swoich uczuć i tłumieniu emocji. Są namiętnymi, zmysłowymi ludźmi, którzy pragną wolności, akceptacji i przyjemności.

co mówi o tobie kolor oczu
Flickr

Szare

Szare oczy są w rzeczywistości odmianą niebieskich, a ludzie o szarych oczach mają wiele wspólnych cech osobowości z osobami o niebieskich oczach. Są fajni, spokojni, ale zwykle niepewni swoich uczuć i emocji. Nie chcą odbiegać od ustanowionych zasad. Często mogą być zwodniczy i wyrachowani. Czasem trudno im zrozumieć własne emocje.

szare oczy
Needpix

Czarne

Pomimo głębokiej koncentracji brązowego pigmentu osoby o czarnych oczach mają niewiele wspólnego z osobami o brązowych. Mają często bardzo tajemniczą osobowość. Ich charakter jest dynamiczny i przeważnie niestabilny. Wykazują głębokie oddanie się pasji… Czarnoocy ludzie są zazwyczaj impulsywni, drapieżni i odważni.

Jaki masz kolor oczu i co on mówi o twojej osobowości? Zgadzacie się z powyższym opisem?

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: evolve.shared.com
Fotografie: Pixabay, Flickr

Może Cię zainteresować

zamknij