×

Która rodzina nie jest prawdziwa? Ten psychotest pomoże Ci wiele zrozumieć

Która rodzina nie jest prawdziwa? Gdy rozwiążesz ten prosty test, przekonasz się, w jaki sposób pierwsze relacje z innymi ukształtowały Twoją osobowość. Wystarczy rzut oka na poniższy obrazek.

Która rodzina nie jest prawdziwa?

Na co dzień jesteśmy pochłonięci obowiązkami, przez co rzadko mamy czas na to, by głębiej się zastanowić nad relacjami, które łączą nas z innymi ludźmi. Ale gdy przychodzi moment próby i znajdujemy się w sytuacji kryzysowej, zaczynamy się zastanawiać, na ile to, kim jesteśmy i jacy jesteśmy, faktycznie zależy od nas.

Ważną rolę w procesie kształtowania naszej osobowości odgrywają nasze relacje z innymi. Szczególnie relacje w rodzinie, w której się wychowaliśmy.

Dzięki temu prostemu testowi, który został udostępniony przez serwis Life Help przekonasz się, w jaki sposób pierwsze relacje z innymi ukształtowały twoją osobowość. Wystarczy, że spojrzysz na poniższy obrazek i odpowiesz na pytanie: która z tych rodzin nie jest prawdziwa?

Pamiętaj, liczy się TYLKO PIERWSZE WRAŻENIE!

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Lifehelp (@lifehelp.today)

Odpowiedź

Wybrałeś odpowiedź? Poznaj zatem rozwiązanie psychotestu.

Rodzina nr 1: matka trzyma dziecko za rękę i ochrania je przed ojcem

Jeśli Twoim zdaniem to rodzina nr 1 nie jest prawdziwa, oznacza to, że nie postrzegasz rodziny w tradycyjnym znaczeniu tego słowa. Możliwe, że w dzieciństwie brakowało Ci ojcowskiej opieki. Teraz swoich przyjaciół traktujesz jak rodzinę. Wspierasz ich, chronisz i nie chcesz, żeby inni dorastali w takim środowisku, jak ty.

Rodzina nr 2: dorośli nie zwracają uwagi na dziecko, nie wiemy nawet, czy nie patrzymy na obce sobie osoby. Z interpretacji grafiki wynika, że właśnie ta rodzina nie jest prawdziwa

Jeśli wskazałeś tę odpowiedź, rodzinę traktujesz priorytetowo, chcesz budować poważne i trwałe relacje, które opierają się na wzajemnych zrozumieniu i zaufaniu. Potrafisz się poświęcić dla bliskich i zależy Ci na ich szczęściu.

Rodzina nr 3: mężczyzna i kobieta obejmują się wzajemnie, a ojciec trzyma dziecko za rękę

Jeśli wybrałeś rodzinę z grafiki nr 3, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wychowałeś się w rodzinie dysfunkcyjnej. Masz w sobie dużo strachu, który utrudnia Ci tworzenie relacji z innymi ludźmi. Z dystansem podchodzisz do udanych związków i szczęśliwych rodzin, bo zwyczajnie nie wierzysz, że można stworzyć taką relację. W dodatku ciągle martwisz się o przyszłość i masz tendencję do nadmiernego analizowania wszystkiego.

Źródła: www.instagram.com, www.papilot.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij