×

Para zabrała psa na spacer. Pod jednym z drzew znaleźli puszkę, której zawartość była warta miliony

W czasie spaceru z psem może wydarzyć się naprawdę wiele rzeczy. Ale czy ktokolwiek z Was chociaż przypuszczał, że jedno wyjście z czworonogiem może znacząco podreperować domowy budżet?

W lutym 2013 roku anonimowa para z Gold Country, w Północnej Kalifornii, spacerowała ze swoim psem. Był to kolejny piękny i słoneczny dzień, a trasa, którą podążali kobieta i mężczyzna, była im dobrze znana. Jednak kiedy po raz kolejny zachwycali się okoliczną przyrodą, zauważyli coś dziwnego…

Z ziemi, w okolicy jednego z drzew, wystawała zardzewiała puszka, podobna do takich po kawie. Bardzo zaciekawił ich ten widok i postanowili sprawdzić, czym dokładnie jest. Odkopali ją za pomocą patyka i próbowali otworzyć. Była ciężka, a wieczko mocno przywarło. Gdy w końcu jednak to zrobili, nie mogli uwierzyć własnym oczom.

Puszka była pełna złotych monet!

Stwierdzili, że warto sprawdzić, czy nie znajduje się w tym miejscu już nic więcej. Po chwili znaleźli jeszcze 4 kolejne puszki. Przypomnieli sobie o ukrytym w piwnicy wykrywaczu metali, po który postanowili pójść. Z jego pomocą odkryli jeszcze 3 kolejne puszki.

Znaleźli w sumie 8 puszek wypełnionych złotymi monetami!

Ze swoim znaleziskiem poszli do domu

Po długich rozmyślaniach para postanowiła, że wybierze się do eksperta, aby dowiedzieć się, jak cenne jest to znalezisko. Oboje sądzili, że znaleźli coś wartościowego, ale nie przypuszczali nawet, że aż tak…

Okazało się, że ich monety pochodzą z lat 1847-1894

Wszystkie były w nienaruszonym stanie. Eksperci wstępnie oszacowali znalezisko na około 27 000 dolarów, ale nie była to ostateczna suma. Monety musiały zostać poddane jeszcze innym testom, aby poznać ich pełną wartość.

Naprawdę były warte aż 10 milionów dolarów!

Nikt nie ma pojęcia, skąd monety wzięły się pod tym drzewem. Jednak istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że znajdowały się tam około 150 lat. Wskazuje na to stan puszek. Być może osoba, która je tam ukryła myślała, że będzie to najlepszy sposób, na przechowanie swoich oszczędności.

Może Cię zainteresować

zamknij