×

W ogrodzie wykopał skrzynię z czasów II wojny światowej. Z zaciekawieniem ją otworzył

Lukichev Dmitry nie miał pojęcia, że to co odkryje w swoim ogrodzie na tyłach letniego domku w Besh-Küngöy, wzbudzi aż tyle emocji!

W ziemi zakopana była metalowa skrzynia, która wyglądała na starą. Dmitry nie czekał ani chwili i od razu zdecydował, że dokopie się do niej i sprawdzi, co skrywa jej środek.

Takiego odkrycia się nie spodziewał!

Relikt przeszłości

Nie mogłem uwierzyć, że coś takiego znajduje się w moim ogrodzie. Skrzynia była naprawdę ciężka i nie było łatwo ją wyciągnąć, ale dałem radę. W środku było słychać jakieś dźwięki, tak jakby coś klekotało. Gdy w końcu udało mi się dostać do środka, nie wierzyłem własnym oczom.

Kapsuła z czasów II wojny światowej

Skrzynia musiała należeć do niemieckiego żołnierza, który walczył na froncie wschodnim w latach czterdziestych. Dmitry znalazł w środku rzeczy i ubrania żołnierza, a także kilka bardzo zaskakujących artefaktów.

Choć skrzynia i jej zawartość sięgają co najmniej 1944 roku, wszystko wewnątrz było cudownie zachowane dzięki gumowej plombie.

Wszystko w jak najlepszym stanie. Aż niemożliwe!

Ubrania żołnierza wyglądały jak nowe, a historycy mogli dowiedzieć się kilku wskazówek na temat właściciela skrzyni, analizując jego rzeczy. Mundur, pieniądze w portfelu i dokumenty dowodzą, że był niemieckim żołnierzem.

Kilka szczegółów zwróciło szczególną uwagę specjalistów

Przyglądając się bliżej mundurowi, można było stwierdzić, że mężczyzna mógł być lekarzem w Korpusie Medycyny armii niemieckiej z rangą kapitana

Jego zimowe ubrania i swetry zapakowane były w pudełko wraz z dodatkowymi elementami do jego munduru

Dmitry z wypiekami na twarzy przeglądał te rzeczy

W środku były także dwie skrzynki z cygarami, dwie butelki rumu i pięć banknotów

Historycy mają nadzieję, że plakietka z imieniem żołnierza pomoże im wyśledzić jego potomków

Od razu człowiek zastanawia się, czy w jego ogrodzie nie skrywają się podobne skarby, prawda?

Polecane

Może Cię zainteresować