×

TVN miażdży TVP. Ujawniono kontrowersyjne kadry z popularnych programów

TVN miażdży TVP w jednym z materiałów wyemitowanych w „Faktach”. Dziennikarz przyjrzał się przekazowi telewizji publicznej, pokazał urywki materiałów i pozwolił sobie na wymowny komentarz. Nie pozostawił na materiałach z państwowych mediów suchej nitki!

TVN miażdży TVP. Urywki publikowanych materiałów przechodzą ludzkie pojęcie

Prezenter „Faktów” w TVN, Grzegorz Kajdanowicz, poinformował widzów, że Polska spadła w rankingu wolności mediów z 18. na 66. miejsce.

Za granicą widzą, że władza uczyniła w Polsce z państwowych mediów tubę propagandową, atakuje niezależne media prywatne, a za pieniądze państwowej spółki przejęła lokalne media i gazety w całej Polsce

– zapowiedział reportaż Jakuba Sobieniowskiego Grzegorz Kajdanowicz.

TVN / „Fakty”

TVN / „Fakty”

Dziennikarz TVN Jakub Sobieniowski na początku materiału zapowiedział, że pokaże „niewielką próbkę” przekazu telewizji państwowej bez jakiejkolwiek ingerencji w jej treść. Na ekranie pojawiło się zestawienie pasków informacyjnych z „Wiadomości” TVP. Widzowie mogli przeczytać na nich dosadne treści: „Prorosyjski gen polityki Donalda Tuska” czy „Zamiast pomocy kolejne szykany Brukseli”. To jest jednak zaledwie kropla w morzu tego, co serwuje nam państwowa telewizja.

W swoim reportażu Sobieniowski wziął pod lupę fragment „Sprawy dla reportera” prowadzonej przez Elżbietę Jaworowicz, gdzie w roli ekspertki wystąpiła posłanka PiS. Zgromadzeni w studiu programu zastanawiali się, „czy Ukrainka, która wyszła za Polaka, uprawiała magię”. Dziennikarz TVN dosadnie skomentował te „niecodzienne rozważania” i powiązał je z masowymi działaniami dezinformacyjnymi ze strony Rosji.

„Na tym polega wolność mediów”

Następnie przyszedł czas na przybliżenie kilku materiałów z „Wiadomości”. W jednym z nich wytykano Rafałowi Trzaskowskiemu wizyty w USA, podczas gdy „mieszkańcy skarżą się na śmierci w centrum stolicy”. W kolejnym redaktor naczelna państwowej spółki Polska Press stwierdziła, że „politycy Platformy Obywatelskiej są prorosyjscy”.

Opublikowano również materiał odnośnie ironicznych komentarzy pod adresem posła Franciszka Sterczewskiego, który usiłował przekazać uchodźcom na granicy torbę z darami. Najbardziej szokujący był natomiast fragment, w którym pracownicy i goście telewizji publicznej powiązali Donalda Tuska z masakrą w Buczy! Gdzie i czy są jakiekolwiek granice w polskiej telewizji państwowej?

Na tym polega wolność mediów — albo jej brak — na poziomie 66. miejsca w świecie

– tymi słowami podsumował reportaż Jakub Sobieniowski.

Źródła: TVN / "Fakty", kultura.onet.pl
Fotografie: TVN / "Fakty" (miniatura wpisu), TVN "Fakty"

Może Cię zainteresować