×

SZOK! Poważne trzęsienie ziemi na Śląsku! Nikt się czegoś takiego w Polsce nie spodziewał

Ziemia zadrżała na terenie Śląska i mieszkańcy mogli to poczuć! Od dawna urządzenia do pomiarów nie pokazywały takiej wartości.

Trzęsienie ziemi na Śląsku

O trzęsieniu ziemi poinformował Dziennik Zachodni. Wstrząsy były odczuwalne na terenie Katowic oraz innych miast w regionie.

Magnituda Richtera pokazała wartość aż 3.8, co jest wysoką wartością na terenie Polski. Wstrząsy zlokalizowano na głębokości około 4 km.

Jak podaje rzeczniczka Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach Anna Swiniarska-Tadla:

Wstrząs miał duży zasięg, odczuwalny był w wielu śląskich miastach m.in. w Katowicach, Tychach, Mikołowie, Łaziskach, Rybniku czy Sosnowcu. Główny Instytut Górnictwa podał, że było to w pierwszym pomiarze 3,8 w skali Richtera, a więc bardzo silny wstrząs.

Spółki górnicze rozpoczęły działanie w sprawie trzęsienia ziemi. Było one zauważalne na urządzeniach w innych krajach.

Ryzyko w kopalniach

Pomimo gwałtownego zatrzęsienia ziemi Tomasz Głogowski, rzecznik Polskiej Grupy Górniczej poinformował, że nie dostał informacji o skutkach wstrząsu. Jak podał Dziennik Zachodni epicentrum wstrząsu zlokalizowano w kopalni Budryk w Ornontowicach. Spółki górnicze takie jak Polska Grupa Górnicza i Jastrzębska Spółka Węglowa, badają całe zdarzenie w kwestiach bezpieczeństwa.

Mieszkańcy byli zaniepokojeni wstrząsami, jednak brak w tym momencie informacji o jakiś szkodach.

Źródła: www.polsatnews.pl, twitter.com, tysol.pl
Fotografie: Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij