×

Trumna z ciałem Morawieckiego wystawiona w Sejmie. Znana jest data i miejsce pogrzebu

W piątek tuż po godzinie 12.00 trumna z ciałem Kornela Morawieckiego została wystawiona w Sali Kolumnowej w Sejmie. Hołd zmarłemu oddała najbliższa rodzina, prezes PiS Jarosław Kaczyński, a także marszałkowie Sejmu i Senatu: Elżbieta Witek i Stanisław Karczewski. Po południu przywódcę „Solidarności Walczącej” będą mogli pożegnać mieszkańcy stolicy.

Instagram

Trumna z ciałem Kornela Morawieckiego została wystawiona w Sejmie

Kornel Morawiecki, marszałek senior 8. kadencji Sejmu RP, mógłby być dumny z takiego pożegnania. Trumnę z jego ciałem przykryto biało-czerwoną flagą, a następnie umiejscowiono ją w Sali Kolumnowej Sejmu. W uroczystości biorą udział m.in. szefowa Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska, prezes TK Julia Przyłębska i ministrowie rządu. Od godziny 13 do godziny 18 przy trumnie jest pełniona warta honorowa, podczas której każdy może pożegnać się z marszałkiem seniorem osobiście.

Instagram

Kondukt żałobny i pogrzeb Kornela Morawieckiego

Kondukt żałobny z trumną Kornela Morawieckiego wyruszy dzisiaj o godzinie 19.00 spod pomnika Polskiego Państwa Podziemnego przy Sejmie do Katedry Polowej Wojska Polskiej na ulicy Długiej. Do udziału w kondukcie zaproszone są wszystkie osoby chcące pożegnać świętej pamięci marszałka seniora. Czuwanie przy Katedrze Polowej WP rozpocznie się natomiast o godzinie 20.30. Sam pogrzeb marszałka seniora będzie miał natomiast miejsce w sobotę i będzie miał charakter państwowy. Msza pogrzebowa odbędzie się natomiast w sobotę w południe w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Ceremonia pogrzebowa będzie miała miejsce około godziny 15.00 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Instagram

Ostatnie słowa

Śmierć Kornela Morawieckiego skomentowało już w mediach wielu polityków dzieląc się publicznie licznymi kondolencjami i osobistymi wspomnieniami związanymi z przywódcą „Solidarności Walczącej”. Na szczególną uwagę zasługują jednak ostatnie słowa Kornela Morawieckiego, które na chwilę przed śmiercią wypowiedział do swojego syna, premiera Mateusza Morawieckiego.

Śmierć Kornela Morawieckiego

Kornel Morawiecki od kilku miesięcy zmagał się ze śmiertelnie niebezpiecznym rakiem trzustki. Marszałek senior w ciężkim stanie trafił do warszawskiego szpitala MSWiA w piątek, 27 września, gdzie zmarł trzy dni później.

Instagram

Kornel Morawiecki odznaczony Orderem Orła Białego

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał w uznaniu znamienitych zasług na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej i państwowej Order Orła Białego Kornelowi Morawieckiemu, działaczowi opozycji demokratycznej w PRL, przywódcy 'Solidarności Walczącej – głosi piątkowy komunikat KPRP

Spoczywaj w pokoju [*]

Może Cię zainteresować

zamknij