×

Tragedia tuż po rozpoczęciu roku szkolnego. 18-latek czołowo zderzył się z ciężarówką

Tragiczny wypadek w Nowym Zadybiu, przez który początek roku szkolnego zapisał się w historii Zespołu Szkół im. J. Lelewela w Żelechowie czarnymi literami. Czwórka osiemnastolatków wracała prawdopodobnie z inauguracji we wspomnianej wcześniej placówce. Grupka znajomych tuż po godzinie 12.00 jechała samochodem marki Saab w kierunku Kołczewa w pow. ryckim. W pewnym momencie nastoletni kierowca stracił panowanie nad pojazdem i czołowo uderzył w nadjeżdżającą z naprzeciwka ciężarówkę.

egarwolin.pl
egarwolin.pl

Tragiczny wypadek w Nowym Zadybiu

18-letni Krystian P., który podróżował na tylnym siedzeniu, zmarł na miejscu mimo długiej akcji ratunkowej. Siedząca obok niego przyjaciółka w ciężkim stanie trafiła do najbliższego szpitala, została przetransportowana za pomocą śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Znacznie więcej szczęścia miała pozostała dwójka nastolatków – 18-letni kierowca i siedząca obok dziewczyna. Oboje doznali mniejszych obrażeń, które nie zagrażają ich życiu. Do najbliższego szpitala przetransportowała ich karetka pogotowia.

Cało z wypadku wyszedł kierowca ciężarówki.

Tragiczny wypadek w Nowym Zadybiu
egarwolin.pl

Po przebadaniu okazało się, że zarówno prowadzący samochód osobowy 18-latek, jak i kierowca ciężarówki, byli trzeźwi.

Śledztwo w sprawie prowadzi policja pod nadzorem prokuratury. Niewykluczone, że nastoletni kierowca jechał zbyt szybko

Tragiczny wypadek w Nowym Zadybiu
egarwolin.pl

Apelujemy do wszystkich kierowców i uczestników ruchu o ostrożność na drodze. Czasem wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do nieodwracalnej tragedii. Pamiętajmy, że podróżując z pasażerami odpowiadamy nie tylko za swoje życie, ale również ich.

Może Cię zainteresować

zamknij