×

Wiatr zerwał spróchniały konar drzewa. Tuż pod nim na rowerze jeździła 12-latka

Tragiczny wypadek w Kujawsko-Pomorskiem, w miejscowości Skępe. Dwie dziewczynki jeździły rowerami po parku. Wtedy doszło do nieszczęścia – na jedną z dziewczynek przewróciło się spróchniałe drzewo.

Tragiczny wypadek w Kujawsko-Pomorskiem

Do tragicznego zdarzenia doszło 1 kwietnia w Skępem (pow. lipnowski), tuż przed świętami. Dwie dziewczynki wybrały się na przejażdżkę rowerami po pobliskim parku, znajdującym się przy ul. Plażowej, w centrum miejscowości. Wystarczyła chwila, by doszło do nieszczęścia.

W parku jest wiele starych drzew. Niewielki podmuch wiatru wystarczył, aby powalić duże, spróchniałe drzewo wprost na 12-letnią Maję.

Na miejscu zdarzenia szybko zjawili się strażacy, którzy wyciągnęli Maję spod przygniatających ją gałęzi. Wezwano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dziewczynkę zabrano do bydgoskiego szpitala, w którym jeszcze tego samego dnia przeszła skomplikowaną operację głowy.

12-latka nie żyje

Lekarze walczyli o życie Majki przez tydzień. Niestety, 7 kwietnia rodzice otrzymali tragiczne wieści – dziewczynka zmarła. Pogrzeb dziecka odbył się 13 kwietnia. Pożegnali ją najbliżsi, a także koledzy i koleżanki ze szkoły. Żałobnicy przynieśli białe róże i maskotki.

Znicze stoją także obok powalonego drzewa, chociaż obecnie do feralnej alejki nie ma wstępu. Policja pod nadzorem lipnowskiej prokuratury prowadzi dochodzenie pod kątem możliwości narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Funkcjonariusze sprawdzają, czy nie doszło do zaniedbań, które doprowadziły do śmierci dziecka.

Prowadzimy postępowanie pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci . Po wypadku na miejscu był biegły. My zabezpieczyliśmy dokumentację drzewostanu. Przesłuchujemy świadków poszukujemy zdjęć uwieczniających drzewostan w miejscu wypadku. Wszystkich, którzy posiadają w swoich zbiorach zdjęcia drzewostanu z okresu przed wypadkiem, zrobione w miejscu zdarzenia – alejka Parku Borek Ludwika Mariana Zielińskiego – prosimy o przesyłanie ich za pomocą poczty elektronicznej na adres bip-lipno@bg.policja.gov.pl, z oznaczeniem daty zrobienia zdjęcia

– mówi podkomisarz Małgorzata Małkińska oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lipnie, cytowana przez „Super Express”.

Czy tego nieszczęścia można było uniknąć? Takie gdybanie teraz jest jak szpilka wbita w serce rodziców, którzy stracili dziecko. W wielu sytuacjach dopiero po tym, jak wydarzy się tragedia, rusza lawina czynności wyjaśniających, czy nie doszło do rażących zaniedbań. Niestety czasu cofnąć się nie da…

Rodzinie Mai składamy szczere kondolencje.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować