×

Tragiczny wypadek w Apolonce. Za kierownicą 18-latka, zginęło 2-letnie dziecko

Tragiczny wypadek w Apolonce nieopodal Częstochowy. Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem, na drodze krajowej nr 46 między Częstochową a Szczekocinami. Za kierownicą siedziała 18-letnia kobieta.

Tragiczny wypadek w Apolonce

Jak przekazał dyżurny katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach w rozmowie z PAP, do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór na drodze krajowej nr 46 w miejscowości Apolonka (powiat częstochowski).

Samochód osobowy uderzył w drzewo. W tragicznym zdarzeniu brały udział trzy osoby. Jak się okazało, za kierownicą volvo siedziała 18-letnia kobieta. W pojeździe był również jej starszy partner i małe dziecko.

Tragiczny wypadek w Apolonce
Facebook

By wyciągnąć poszkodowanych w wypadku, strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych.

Tragiczny wypadek w Apolonce
Facebook

Kierowcy, którzy przejeżdżali trasą po wypadku, spotkali się z utrudnieniami. Droga była nieprzejezdna w obu kierunkach.

Nie żyje 2-letnie dziecko

Niestety, bilans poniedziałkowego zdarzenia nieopodal Częstochowy jest tragiczny.

Jedna osoba nie żyje, jest to dziecko. Dwie osoby są hospitalizowane

– przekazał oficer dyżurny częstochowskiej policji.

Rzeczniczka częstochowskiej komendy podkom. Sabina Chyra-Giereś dodała, że dziecko, które zginęło w wypadku, było w wieku około dwóch lat.

Samochód prowadziła 18-letnia kobieta, prawdopodobnie matka dziecka. Została ranna, podobnie jak jadący tym samochodem mężczyzna

– potwierdziła rzeczniczka.

Tragiczny wypadek w Apolonce
Facebook

Szczegółowe okoliczności wypadku ma wyjaśnić śledztwo, przesłuchani będą świadkowie zdarzenia i wypowiedzą się biegli. Póki co wstępne ustalenia wskazują, że przyczyna tragedii była prozaiczna – niedostosowanie prędkości do warunków na drodze.

Auto wypadło z drogi i uderzyło w przydrożne drzewo. Zarówno kierująca, jak i pasażer byli trzeźwi

– przekazała podkom. Chyra-Giereś.

Tragiczny wypadek w Apolonce
Facebook
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować