Kategorie DrastyczneNewsyŚwiat

Tragedia w kalifornijskim szpitalu. Pacjent zakatował na śmierć innego pacjenta

pacjent zaatakował pacjenta
www.gofundme.com

Do szokującego zdarzenia doszło w szpitalu w Long Beach w Kalifornii. 73-letni pacjent zmarł po tym, gdy został zaatakowany przez innego pacjenta. Dyrekcja szpitala komentuje:

To tragiczny incydent

Atak na szpitalnym oddziale

73-letni Francisco Sanchez-Reyes zgłosił się do College Medical Centerm w Long Beach z infekcją dróg moczowych. Z pewnością nie przewidział, że hospitalizacja skończy się dla niego tragicznie. Wprawdzie smutna prawda jest taka, że pacjenci w szpitalu czasem umierają, ale rzadko w tak szokujących okolicznościach.

Został umieszczony w szpitalnym pokoju razem z drugim pacjentem, 37-letni Reginaldem Panthierem. 31 stycznia, tego samego dnia, gdy Sanchez-Reyes został przyjęty na oddział, sąsiad z pokoju niespodziewanie go zaatakował i dotkliwie pobił.

Nie wiadomo, dlaczego w ogóle do tego doszło. Policja nadal ustala okoliczności tragedii. Jak ujawnił syn ofiary, Ramon Sanchez, kiedy do pokoju wpadła pielęgniarka, zastała mężczyznę wykrwawiającego się na podłodze.

Reanimacja

Francisco Sanchez-Reyes w krytycznym stanie został  przewieziony na oddział intensywnej opieki medycznej szpitala Memorial Medical Center. Sprawca pobicia został aresztowany przez policję. Niestety, po tygodniu walki o życie, 9 lutego zaatakowany mężczyzna zmarł. Pozostawił ośmioro dzieci, 24 wnuków i ośmioro prawnuków.

W Stanach Zjednoczonych mieszkał od 1971. Zdecydował się na emigrację z rodzinnego Meksyku, żeby zapewnić swoim dzieciom lepsze warunki życia i możliwości.  Syn zmarłego zapewnia, że był on dobrym człowiekiem, który nikomu nigdy nie wadził.

Miał dobre, kochające serce. Był człowiekiem, który potrafił dogadać się z każdym.

Oświadczenie szpitala

Dwa dni po śmierci 73-latka, dyrekcja College Memorial Center wydała oświadczenie. Oprócz zwyczajowych kondolencji, zawiera ono także obietnicę współpracy z policją w celu wyjaśnienia okoliczności tragedii.

Najgłębsze sympatie College Medical Center dotyczą rodziny i przyjaciół zmarłych. To był tragiczny i nieprzewidywalny incydent, a College Medical Center w pełni współpracuje z organami ścigania w zakresie dochodzenia karnego i ściganie napastnika za ten przypadkowy akt przemocy.

Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych pacjentów, a także zapewnienie najwyższej opieki, pozostają naszym najwyższym priorytetem.

pacjent zaatakował pacjenta
www.gofundme.com