×

Tomek Komenda żeni się! Ale to nie koniec szczęśliwych wiadomości!

Tomasz Komenda się żeni. Podczas uroczystej premiery filmu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, 44-latek oświadczył się swojej ukochanej. Za 4 miesiące na świat przyjdzie ich dziecko.

Niesłusznie skazany

16 maja 2018 roku Sąd Najwyższy podjął decyzję o uwolnieniu Tomasza Komendę od zarzutu zabójstwa 15-letniej Małgosi Kwiatkowskiej w 1999 roku, przyznając tym samym, że mężczyzna został niesłusznie skazany i przez błędy popełnione w trakcie śledztwa zmarnował 18 lat lat życia w więzieniu. Sprawa Komendy ma duże szanse przejść do historii jako jedna z największych kompromitacji polskiego sądownictwa. 20 lat temu 23-letni wówczas Komenda aresztowany pod zarzutem zabójstwa piętnastolatki, został zaszczuty przez śledczych i zmuszony do podpisania obciążających go zeznań.

W trakcie postępowania apelacyjnego okazało się, że mężczyzna, który w momencie aresztowania miał zaledwie podstawowe wykształcenie i zarabiał na życie myciem samochodów, nie miał świadomości, co podpisuje, zwłaszcza że policjanci zapewnili go, że po złożeniu podpisu wyjdzie na wolność i już nikt nie będzie go nękał.

Jak wyznał kluczowy świadek, Dorota P. w latach 90. pracująca jako prostytutka na terenie Wrocławia, śledczy po prostu musieli kogoś zamknąć, a Komenda wydawał się idealnym kozłem ofiarnym. Podobno polecenie przyszło z samej góry, wprost z gabinetu ówczesnego ministra sprawiedliwości. Krótko po ujawnieniu tej informacji Dorota P. trafiła do szpitala z nagłymi dusznościami i dwie doby później zmarła.

Komenda podczas pobytu w więzieniu trzy razy próbował popełnić samobójstwo przez powieszenie. Po 18 latach wyszedł na wolność jako 41-letni wrak człowieka.

Tomasz Komenda się żeni

Po początkowej euforii wywołanej pomyślnym wyrokiem Sądu Najwyższego, popadł w depresję. Na szczęście wtedy zgłosili się do niego twórcy filmu opartego na jego historii. Współpraca w odtwarzaniu tego, co się zdarzyło na potrzeby filmu 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy sprawiła, że niesłusznie skazany mężczyzna odzyskał wolę życia.

Podczas premiery filmu, na której Komenda był honorowym gościem, okazało się, że to nie koniec zmian w jego życiu.
Po zakończeniu projekcji, 43-latek uklęknął przed swoją ukochaną Anną Walter i poprosił ją o rękę.

Jak ujawnił w rozmowie z Wirtualną Polską, wkrótce na świat przyjdzie ich wspólne dziecko:

Zostałem tatusiem. Mam syna. Urodzi się za cztery miesiące. No i czego chcieć więcej?

Tomasz i Anna, samotnie wychowująca dwoje dzieci i mająca za sobą toksyczne małżeństwo poznali się na serwisie randkowym. Jak wspominał Komenda w czerwcu tego roku w programie TVN Uwaga:

Wszystkie dziewczyny, z którymi nawiązałem kontakt, nie patrzyły na mnie jak na mężczyznę, tylko zastanawiały się: czy to na pewno on? Uczucie, miłość przychodzi samo. Albo jest, albo go nie ma. Poczułem motylki w brzuchu, wiedziałem, że Ania jest tą jedyną.

Jak ujawnia Tomasz, jego marzeniem jest ślub kościelny, z całym ceremoniałem, organami, kwiatami i panną młodą w białej sukni z welonem.

 

 

Źródła: plejada.pl, www.fakt.pl, www.onet.pl

Może Cię zainteresować

zamknij