×

Wykonuje bezpłatne tatuaże kobietom, które są ofiarami przemocy

Flavia Carvalho jest tatuażystką, która pomaga kobietom, które w swoim życiu zmierzyły się z cierpieniem i brutalnością. Chce pomóc im zaakceptować swoje ciało, które w wyniku choroby lub przemocy wygląda zupełnie inaczej. Wpadła na pomysł, aby zamazywać bolesne wspomnienia i zamieniać je w nowe, piękne emocje. Jak tego dokonać?

Niedawno zaczęłam ten projekt i nie myślałam, że zainteresują się nim nawet media. Wszystko zaczęło się bardzo spontanicznie. Chcę po prostu pomóc i robię to absolutnie za darmo. Jedyną pracą kobiet jest wybranie dla siebie wzoru.

Flavia wykonuje tatuaże, którymi przykrywa blizny, o których kobiety nie chcą pamiętać. Niektóre z nich były postrzelone, jeszcze inne dźgnięte nożem, a inne kobiety przeszły mastektomię. Tatuażystka chce pomóc i robi to mając poczucie ogromnego spełnienia.

Wszystko zaczęło się jakieś dwa lata temu, kiedy pracowałam z klientką, która chciała zakryć dużą bliznę na brzuchu.

tatuaże (1)

Kobieta powiedziałam mi, że mężczyzna, którego zaloty odrzuciła, dźgnął ją nożem.

tatuaże (2)

Kiedy zobaczyła tatuaż, była ogromnie poruszona i to mnie naprawdę wzruszyło.

tatuaże (3)

Najbardziej zszokowała mnie historia 17-letniej dziewczyny, która mieszkała ze starszym od siebie mężczyzną, który znęcał się nad nią i wykorzystywał ją seksualnie.

tatuaże (4)

Gdy miało już dojść do rozstania, zaczęli się ze sobą kłócić, a on kilka razy dźgnął ją w brzuch nożem i brutalnie zgwałcił.

tatuaże (5)

Tatuaże wykonuje także kobietom, które przeszły mastektomię.

tatuaże (6)

W tym przypadku kwiecisty tatuaż zakrył blizny po ranie postrzałowej.

tatuaże (7)

Czasem wystarczy tak niewiele, aby pomóc komuś zacząć nowe życie…

Polecane

Może Cię zainteresować