×

Tak wyglądałby 40-letni Jackson bez operacji plastycznych. Grafik wykonał wizualizację

Nie można zaprzeczyć, że Michael Jackson był genialnym artystą. Jednak wokalista przez lata budził wiele emocji związanych nie tylko z jego twórczością. Najnowsza dyskusja dotyczy zarzutów mających związek z molestowaniem młodych chłopców, ale to nie jedyne kontrowersje dotyczące Jacksona. Wiele osób miało też wątpliwości, co do jego operacji plastycznych. Jeden z grafików komputerowych postanowił ostatnio cofnąć efekt zabiegów, na które zdecydował się wokalista. Jak więc wyglądałby Michael Jackson bez operacji plastycznych?

Miał problem z samooceną

Michael Jackson nie miał łatwego dzieciństwa. Przez lata nad nim i jego rodzeństwem znęcała się najbliższa osoba, czyli ich ojciec, Joseph Jackson. Te doświadczenia pozostawiły Jacksona z traumą, z którą nie poradził sobie do końca życia. Dlatego też, zmagał się z problemami dotyczącymi akceptacji własnego wyglądu.

100 operacji

Pierwszą operację zrobił w wieku 20 lat. Wówczas zmniejszył swój nos. Piosenkarz nigdy nie przyznał, czy operacja była zaplanowana. Zawsze twierdził, że miała związek z wypadkiem na próbie, w czasie którego złamał nos. To był dopiero początek. Przez lata król popu zdecydował się na przynajmniej 6 operacji nosa.

Poza tym, według specjalistów zdecydował się między innymi na implanty w policzkach i brodzie oraz wypełnienie ust. W sumie, przez 30 lat przeszedł blisko 100 operacji, którym zaprzeczał aż do śmierci w 2009 roku. Przyznawał się tylko do operacji nosa, ale zawsze usprawiedliwiał je względami zdrowotnymi.

Zarzuty o wybielanie

Kontrowersje dotyczą także koloru jego skóry. Czarnoskóry artysta przyznawał, że cierpi na bielactwo. W wyniku choroby genetycznej na ciele pojawiają się plamy białej skóry, całkowicie pozbawionej pigmentu. Co prawda, nikt nie zauważył plam na ciele gwiazdora, ale Jackson tłumaczył, że używa makijażu, żeby ukryć nierówny kolor skóry.

Mimo to twórca jednej z biografii króla popu twierdzi, że piosenkarz używał kremów wybielających. Ostatecznie sekcja zwłok Jacksona potwierdziła, że cierpiał na bielactwo.

Michael Jackson bez operacji, to inna osoba

Na cofnięcie skutków operacji i bielactwa, porwał się jeden z grafików komputerowych. Na YouTube zamieścił filmik, na którym pozbywa się efektów operacji plastycznych u Michaela Jacksona – dokonuje tego przy wykorzystaniu zdjęcia z 2003 roku. Musimy przyznać, że efekt jest porażający. Pewnie większość osób nie poznałaby gwiazdora na końcowym zdjęciu.

Michael Jackson bez operacji

Spodziewaliście się aż takiej różnicy?

Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować