Człowiek za 1000 lat będzie wyglądał zupełnie inaczej. Wszystko przez nowe technologie
Zastanawiałeś się kiedyś, jak będą wyglądać ludzie w przyszłości? Czy nasz wygląd zewnętrzy ulegnie zmianie? Naukowcy z Toll Free Forwarding stworzyli „Mindy”, aby uświadomić społeczeństwu, jak będzie wyglądał człowiek za 1000 lat. Niestety, nie jest to miły widok.
Wpływ technologii na zdrowie człowieka
Coraz to nowsze technologie sprawiają, że ludzie częściej zamykają się w domach. Zamiast obcowania z naturą, wybierają wielogodzinne przesiadywanie ze smartfonem w dłoni. Coraz więcej osób pracuje zdalnie, spędzając czas w pozycji siedzącej, patrząc na duży ekran komputera. Niestety, niesie to za sobą więcej złego niż dobrego.
Zaburzenia uwagi, bezsenność, frustracja, depresja i skłonności samobójcze to tylko niektóre konsekwencje wielogodzinnego przesiadywania przed ekranami smartfonów czy laptopów. Siedzący tryb życia sprzyja epidemii otyłości, a także wyksztalceniu się wad postawy. Od dawna funkcjonuje określenie „syndrom sms-owej szyi”. To zaburzona postawa ciała, która charakteryzuje się pochyleniem głowy do przodu z jednoczesnym wysunięciem barków w przód oraz pogłębionemu wygięciu kręgosłupa ku tyłowi.
Jak będzie wyglądał człowiek za 1000 lat?
Dziś mało kto zdaje sobie sprawę, że uzależnienie od technologii będzie miało ogromny wpływ na naszą ewolucję. Na przestrzeni lat ciało człowieka zacznie się dopasowywać do tych sztucznych pozycji.
Naukowcy z Toll Free Forwarding stworzyli „Mindy”, aby uświadomić społeczeństwu jak będzie wyglądał człowiek za 1000 lat. Mindy to wizja kobiety z przyszłości w 3000 roku. Jej przerażający wygląd ma za zadanie skłonić osoby uzależnione od elektroniki do pewnych spostrzeżeń.
Grotesque model reveals what humans could look like in the year 3000 due to our reliance on technology
Full story: https://t.co/vQzyMZPNBv pic.twitter.com/vqBuYOBrcg
— Daily Mail Online (@MailOnline) November 3, 2022
Zgarbiona postawa, gruba szyja, druga powieka czy łokcie zgięte pod kątem 90 stopni…
Pierwsze, co rzuca się w oczy, to przygarbione plecy, szeroka szyja oraz zdeformowane ramiona.
Udowodniono, że konsekwentne dostosowywanie naszej pozycji, aby patrzeć w dół na telefon lub w górę na ekran naszego komputera, obciąża części naszego ciała, które określają naszą postawę.
– wyjaśnia Toll Free Forwarding.
Kolejną cechą Mindy jest grubsza czaszka, która zostanie wytworzona w celu ochrony naszego mózgu przed szkodliwym działaniem promieniowania smartfonów. Dodatkowo może dojść do znacznego zmniejszenia mózgu oraz całej sylwetki. W dzisiejszych czasach człowiek robi znacznie mniej, aby przetrwać.
Mindy posiada również podwójną powiekę, która miałaby chronić oczy przed nadmierną ekspozycją na światło niebieskie. Ostatnią zmianą uwzględnioną na wizualizacji są wykrzywione palce dłoni, przypominające pazury oraz wygięty pod kątem 90 stopni łokieć. Do ich powstania przyczyni się sposób, w jaki trzymamy nasze smartfony podczas pisania sms-ów czy podczas rozmów telefonicznych.
Czy odrażająca wizualizacja naukowców spowoduje, że społeczeństwo zacznie zastanawiać się nad skutkami szkodliwych wzorców zachowań?