×

Ciało 13-letniej dziewczynki znalezione w strumyku. Są wyniki sekcji zwłok

Tajemnica śmierci 13-latki, uciekinierki z domu dziecka, powoli się wyjaśnia. Sekcja zwłok wykluczyła udział osób trzecich.

Makabryczne odkrycie

8 stycznia w Kurzętniku w województwie warmiński-mazurskim odkryto w strumyku ciało 13-letniej dziewczynki. Policja szybko powiązała makabryczne odkrycie ze zgłoszoną dzień wcześniej ucieczką 13-latki z oddalonego o 6 km domu dziecka w Pacółtowie.

Ciało nastolatki odkrył w piątek rano przypadkowy przechodzień. Leżało w strumyku, w pobliżu pustostanu, w którym spotyka się wieczorami okoliczna młodzież.

Personel domu dziecka zapewnia, że dziewczynka była widziana na terenie placówki w czwartek między godziną 15 a 16. Tego samego wieczoru wychowawcy zorientowali się, że zniknęła, więc wszczęto poszukiwania. W tym czasie mogła pokonać 6 kilometrów dzielące dom dziecka od pustostanu, w którym imprezowali jej rówieśnicy. Co stało się później?

Tajemnica śmierci 13-latki

Policja pracuje nad zrekonstruowaniem wypadków czwartkowego wieczoru. Sekcja zwłok nie wykazała, by do śmierci 13-latki przyczyniły się osoby trzecie. Podczas wtorkowego spotkania z dziennikarzami rzecznik Prokuratury Okręgowej w Elblągu Sławomir Karmowski potwierdził, że przeprowadzona dzień wcześniej, w poniedziałek, sekcja nie wykazała na ciele 13-latki żadnych obrażeń, mogących sugerować użycie przemocy. Chociaż ciało znaleziono w strumyku, eksperci wykluczyli utonięcie jako przyczynę śmierci. Jak ujawnił prokurator:

Ze wstępnej opinii biegłego wynika, że na chwilę obecną najbardziej prawdopodobną przyczyną śmierci było wychłodzenie organizmu.

Prokuratura rejonowa w Nowym Mieście Lubawskim (woj. warmińsko-mazurskie) wszczęła w poniedziałek 11 stycznia postępowanie ws. nieumyślnego spowodowania śmierci dziewczynki. Jednym z wątków śledztwa jest ustalenie, dlaczego i w jaki sposób 13-latka opuściła dom dziecka i czy doszło w tej sprawie do zaniedbania ze strony personelu.

Pobrano również materiał biologiczny do badania pod kątem zawartości alkoholu, środków odurzających i substancji psychotropowych.

Źródła: www.fakt.pl, wiadomosci.wp.pl

Może Cię zainteresować