×

Tadeusz Müller pokazał zdjęcie taty. Uderzające podobieństwo!

Wczoraj przy okazji 1 listopada Tadeusz Müller pokazał zdjęcie taty. Wspomina swojego ojca oraz wskazuje na jego niezwykłą biografię. Przywołał w nim nie lada zasługi dziennikarza, który m.in. dokumentował upadek reżimu Francisco Franco, pracował w Angoli, Mozambiku, Peru, a także portretował rodzinę królewską.

Tadeusz Müller pokazał zdjęcie taty na Instagramie

„Dzisiaj wspominam mojego tatę, Volkharta Müllera 1942 -1987. Wyjątkowego dziennikarza i fotoreportera, który dokumentował upadek reżimu Francisco Franco” – tymi słowami Tadeusz, syn Magdy Gessler i jej pierwszego męża, rozpoczął wpis na swoim profilu instagramowym.

Wspomniał, że jego ojciec pomagał tropić ukrywających się w Hiszpanii zbiegłych z Niemiec po wojnie nazistów. Ponadto, był pierwszym fotoreporterem, który dotarł do Lizbony, by „sfotografować upadek reżimu po zamachu stanu zwanym Rewolucją Goździków”.

Pracował dla “Der Spiegla” oraz hiszpańskiej agencji informacyjnej EFE. Zajmował się też tematyką baskijskich separatystów przeprowadzając liczne wywiady z członkami ETA oraz fotografując miejsca ich ataków terrorystycznych.

Jako korespondent “Der Spiegla” pracował w Angoli, Mozambiku, Peru, Chile, Argentynie, na Kubie. Portretował członków rodziny królewskiej, Salvadora Dali, Felipe Gonzaleza i mnóstwo zwykłych Hiszpanów. Jego fotografie Znajdują się w archiwach EFE. W 1988 roku otrzymał Order Izabeli Katolickiej wyróżnienie przyznawane przez króla Hiszpanii za “nieskazitelną lojalność wobec Hiszpanii i zasługi obywateli hiszpańskich i cudzoziemskich dla narodu”. Jego prochy spoczywają pod Madrytem na malutkim malowniczym cmentarzyku. Był człowiekiem oddanym sprawom ludzi, fascynowała go hiszpańska kultura prowincji

Do fascynującego życiorysu taty, Tadeusz Müller dołączył ich wspólne, czarno-białe zdjęcie

Wiele osób wskazuje na niezwykłe podobieństwo między Tadeuszem, a jego tatą. Mężczyzna zmarł, gdy ten był jeszcze małym chłopcem. Jednakże widać gołym okiem, jak wiele ma z ojca.

Internauci tak komentują to zdjęcie:

Czysty tata!!! Ale ułamek Madzi tez chwilami widoczny. Ogólnie super dzieciak wyszedł

Bardzo ładnie tam przedstawił nam swojego Tatę

Cały Tata :)

Magda Gessler pierwszy raz została żoną, kiedy miała 24 lata

Właśnie wtedy poślubiła Volkharta Müllera, niemieckiego dziennikarza, z którym zamieszkała w Hiszpanii. Mężczyzna niestety przegrał nierówną walkę z rakiem, osierocając małego Tadzia.

Syn Magdy Gessler mówi, że ma świetny kontakt z mamą, ale nie zawsze tak było. Wspomina, że w latach 90. mama była niezwykle zapracowana i nie poświęcała mu uwagi. Po stracie ojca to musiało być trudne dla dojrzewającego chłopaka. Nie ma jej jednak tego za złe i dziś często pokazuje się z mamą na salonach.

Tadeusz Müller odziedziczył zamiłowanie do kulinariów w genach. Jest twórcą programu „Z gruntu zdrowo” w Food Network. Od 13 lat jest w związku z Blanką Zawadą. Para nie posiada dzieci

Źródła: jastrzabpost.pl
Fotografie: Instagram.com

Może Cię zainteresować

zamknij