×

Szybki test na sprawdzenie wzroku. Wystarczy, że powiesz co widzisz na obrazku

Lubisz rozwiązywać internetowe zagadki? Niektóre z nich mogą być bardzo pożyteczne. Oto szybki test na sprawdzenie wzroku. Wystarczy, że spojrzysz na poniższy obrazek i powiesz, co widzisz.

Szybki test na sprawdzenie wzroku

Wielogodzinna praca przed ekranem komputera bardzo niekorzystanie wpływa na nasze zdrowie, w tym na nasz wzrok. Już na początku lat 90. pojawił się termin „syndrom oka biurowego”, który dotyczy zdrowych osób, pracujących przez kilka godzin dziennie w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Ale nasze oczy muszą się przecież zmagać z wieloma innymi wyzwaniami – zanieczyszczeniem powietrza, nieprawidłowym oświetleniem pomieszczenia, centralnym ogrzewaniem itd. To wszystko prowadzi do niewłaściwego nawilżenia rogówki, a w efekcie wielu z nas skarży się na nieprzyjemne dolegliwości – pieczenie lub swędzenie gałki ocznej, uczucie piasku pod powiekami czy chwilowo zamazane widzenie. W niektórych przypadkach nie chodzi jedynie o dyskomfort, związany z pracą przy komputerze, ale o wadę wzroku, która wymaga dobrania odpowiednich okularów lub szkieł kontaktowych. Jak się przekonać, czy ich potrzebujesz?

Oczywiście internetowy test nie jest w stanie zastąpić badań u okulisty, ale może wykazać, że potrzebujemy pomocy. Chociaż wydaje się to dość abstrakcyjne, często męczymy się, nie wiedząc, że przyczyną naszych problemów jest wada wzroku.

Co widzisz na obrazku?

Na pierwszy rzut oka dostrzeżesz po prostu zwyczajny czerwony prostokąt. Ale gdy nieco lepiej mu się przyjrzysz, powinieneś dostrzec coś jeszcze. Jednak nie każdemu się to udaje.

Jeśli nie jesteś w stanie dostrzec, co znajduje się na czerwonym tle, może to świadczyć o poważnej wadzie wzroku. Warto pomyśleć o wizycie u specjalisty, który wykona profesjonalne badanie.

Przez nadużywanie urządzeń cyfrowych problemy ze wzrokiem są prawdziwą plagą także wśród dzieci. W Polsce panuje pandemia krótkowzroczności dzieci.

Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować