×

Szokujący wynik badań ekranów dotykowych w McDonald’s: znaleziono bakterie kałowe

Brytyjskie „Metro” opublikowało wyniki badań ekranów dotykowych, używanych do samodzielnego składania zamówień w McDonaldzie. Artykuł został opublikowany pod szokujący tytułem „Kupa znaleziona na każdym ekranie dotykowym”. Jest się czego bać? Zwłaszcza w dobie koronawirusa…

Badania czystości

Badania mikrobiologiczne wykonano na maszynach samoobsługowych w ośmiu restauracjach McDonald’s w różnych lokalizacjach. Przetestowano sześć ekranów w lokalach na terenie Londynu i dwa z Birmingham. Wyniki było zaskakująco podobne. Dr. Paul Matawele, wykładowca mikrobiologii na Uniwersytecie Metropolitan w Londynie, przyznał:

Wszyscy byliśmy zaskoczeni ilością bakterii jelitowych, głównie kałowych na urządzeniach z ekranem dotykowym. Te bakterie powodują choroby, które często kończą się w szpitalach.

Groźne bakterie

Wśród bakterii znalazł się gronkowiec, który może powodować zespół wstrząsu toksycznego. Na ekranach dotykowych maszyn samoobsługowych wykryto również szczepy listerii, pałeczki zapalenia płuc i bakterie proteus, wywołujące zakażanie układu moczowego.

Wyglądało to tak, jakby wszyscy klienci Mc’Donalda składali zamówienia tuż po wyjściu z toalety bez umycia rąk.
Na szczęście przedstawiciel sieci nie ma sobie nic do zarzucenia. Jak skomentował w rozmowie z gazetą:

Nasze ekrany są czyszczone wielokrotnie w ciągu każdego dnia. Ponadto wszystkie nasze restauracje zapewniają możliwość i niezbędne urządzenia do umycia rąk przed jedzeniem

Może warto zacząć z nich korzystać…?

McDonald walczy z koronawirusem 3
Pixabay
Źródła: www.womenshealthmag.com

Może Cię zainteresować

zamknij