×

Sześcioraczki z Tylmanowej mają trzy latka! Jak teraz wyglądają?

Sześcioraczki rodzą się raz na 4,7 mld ciąż na świecie. 20 maja 2019 roku wydarzyło się to i w Polsce. Teraz sześcioraczki z Tylmanowej mają trzy latka! Ich mama pokazała najnowsze zdjęcia rodzeństwa.

Historyczny poród

O tym porodzie usłyszała cała Polska. Zosia, Kaja, Malwina, Nela, Filip i Tymon to jedyne w Polsce sześcioraczki. Urodziły się trzy lata temu w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Dzieci przyszły na świat w 29. tygodniu ciąży.

O godzinie 10:08 na świecie pojawił się Filip. Potem dołączyli do niego Zosia, Tymon, Nela, Kaja i… kolejna dziewczynka. Chociaż mama sądziła, że już wszystkie jej dzieci trafiły do inkubatorów, okazało się, że do gromadki dołączyła jeszcze Malwina. To była prawdziwa niespodzianka dla rodziców i personelu medycznego.

Pierwsze (i jak dotąd jedyne) polskie sześcioraczki były maleńkie. Ważyły zaledwie od 800 do 1300 gramów. A jak wyglądają dzisiaj?

Sześcioraczki z Tylmanowej mają trzy latka!

Najnowsze zdjęcia dzieci udostępniła wczoraj ich mama, pani Klaudia Marzec. Dzieci pozują w pasujących do siebie ubrankach. Dziewczynki mają na sobie różowe sukienki, a chłopcy mają białe koszule i krótkie spodenki w beżowym kolorze.

Nasze dzielne dzieciaki kończą dziś 3 lata!

– czytamy w opisie.

Jak widać, każde z dzieci jest wyjątkowe na swój sposób!

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez @szescioraczkipl

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez @szescioraczkipl

Sześcioraczkom oraz ich rodzicom życzymy dużo zdrówka i radości!

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez @szescioraczkipl

Źródła: kobieta.wp.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij