×

Szefowa agencji leków zemdlała podczas konferencji. Wszystko się nagrało!

Szefowa agencji leków zemdlała w trakcie konferencji prasowej dotyczącej wycofania uznanej w kraju za niebezpieczną, szczepionki AstraZeneca. Nie wiadomo, co było powodem jej nagłego pogorszenia się stanu zdrowia. Nagranie, które wyciekło do sieci jest wstrząsające!

Coraz większe obawy

Od momentu warunkowego dopuszczenia do stosowania preparatów przeciwko koronawirusowi, na całym świecie toczą się burzliwe dyskusje dotyczące tego, czy lepiej zakazić się wirusem czy też przyjąć szczepionkę, która i tak nie gwarantuje, że unikniemy choroby. Wśród niektórych zaszczepionych pojawiają się niepożądane odczyny poszczepienne, ale producenci zapewniają, że korzyści z przyjęcia ich preparatów są znacznie wyższe, niż ewentualne powikłania.

Jeśli jednak wziąć pod uwagę obecne na rynku preparaty przeciwko groźnemu wirusowi, najniebezpieczniejsza wydaje się być szczepionka marki AstraZeneca. Jako pierwsza w Unii Europejskiej, decyzję o wstrzymaniu stosowania tej szczepionki podjęła Dania. Jakiś czas wcześniej inne kraje europejskie również czasowo zawieszały podawanie preparatu.

Gdy w zeszłym tygodniu Europejska Agencja Leków ogłosiła, że może istnieć związek pomiędzy podawaniem substancji, a powstawaniem zakrzepów, specjaliści orzekli, że zostanie wycofany z użytku na terenie kraju. W związku z decyzją, odbyła się oficjalna konferencja, na której doszło do niespodziewanego zdarzenia.

Szefowa agencji leków zemdlała

W trakcie konferencji prasowej poświęconej szczepionkom marki AstraZeneca, szefowa Duńskiej Agencji Leków Tanja Erichsen straciła równowagę i upadła na ziemię. Wydarzenie było rejestrowane przez kamery i dlatego bardzo szybko nagranie przedstawiające incydent, wyciekło do sieci.

Na filmiku można zobaczyć, jak stojąca przy mównicy Tanja Erichsen niespodziewanie przechyla się w bok, po czym bezwładnie upada na ziemię. W chwili upadku kobieta trzyma w dłoni szklankę z wodą, która rozlewa się dookoła. Błyskawicznie trzech pozostałych uczestników spotkania ruszyło jej na pomoc. Chwilę później Erichsen odzyskała przytomność. Została ułożona w pozycji bocznej bezpiecznej. W celu ustalenia przyczyny omdlenia, kobieta trafiła do szpitala. Nie wiadomo, czy wcześniej przyjęła szczepionkę AstraZeneci. Z doniesień BBC wynika, że czuje się już znacznie lepiej.

Informacje o możliwym związku preparatu AstraZeneca z występowaniem zakrzepów wcale nie zniechęcają ludzi do stosowania go. Wicepremier Czech Jan Hamaczek już zapowiedział, że odkupi od Danii aż 2,4 miliona dawek. Jak napisał w mediach społecznościowych:

Poszukujemy szczepionek na całym świecie. Chętnie kupimy szczepionki AstraZeneci w Danii. W poniedziałek lecę do Moskwy, gdzie chcę załatwić ewentualne dostawy Sputnika V po jego zatwierdzeniu przez Europejską Agencję Leków.

Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), YouTube, Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować