×

Sylwester w Wuhan. Chiny się bawią, gdy reszta świata walczy z ich wirusem!

Sylwester w Wuhan był wyjątkowo huczny. Miasto, w którym zyskało sławę za sprawą epidemii COVID-19 zapomniało już o tym, co działo się na początku 2020 roku. Ludzie nie zważając na dystans społeczny, wylegli na ulice.

Sylwester w Wuhan

Wuhan to chińskie miasto, o którego istnieniu dowiedział się cały świat, gdy okazało się, że powstał tam potencjalnie groźny wirus. Choć epidemia koronawirusa w Wuhan skończyła się równie szybko, jak się rozpoczęła, to miasto to zdecydowanie już zawsze będzie się całemu światu kojarzyło z pandemią COVID-19.

Ludzie ze wszystkich zakątków globu zastanawiają się, jak to możliwe, że Chiny zdołały w zaledwie 2 miesiące opanować koronawirusa, podczas gdy reszta świata od niemal roku nieudolnie z nim walczy. Wiele pytań rodzi fakt, że Chiny skończyły epidemię bez stosowania szczepionek. Czy to możliwe, że od początku pandemii posiadały skuteczny lek?

Śledząc najświeższe dane dotyczące bilansu zakażeń koronawirusem w Chinach możemy zauważyć, że dzienne przyrosty zakażeń są niemal niezauważalne, a epidemia już nie istnieje. Wczoraj w kraju odnotowano zaledwie nowych 25 zachorowań na COVID-19. Przez całą epidemię COVID-19 w Chinach odnotowano łącznie 87 052 zakażeń koronawirusem.

#10 Wuhan hucznie powitało 2021 rok

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować