×

Sylwester TVN odwołany! Decyzja ma związek z przyrostem zakażeń

Stacja transmitowała go od 2016 roku, ale pandemia wszystko zmieniła. Sylwester TVN odwołany z powodu wzrostu zakażeń koronawirusem! Stołeczny ratusz podjął decyzję o odwołaniu imprezy.

Sylwester TVN odwołany

Rekordowe przyrosty zakażeń sprawiły, że stołeczny ratusz podjął trudną decyzję. W tym roku, tak jak w roku ubiegłym, w Warszawie nie będzie miejskiej zabawy sylwestrowej.

Zdecydowaliśmy się odwołać w tym roku miejską zabawę. W żywiołowych okolicznościach, z jakimi mam do czynienia podczas imprezy sylwestrowej, bardzo trudno jest zadbać o obostrzenia covidowe. Czwarta fala epidemii mocno się nakręca, co widzimy w miejskich szpitalach.

– tłumaczy rzeczniczka stołecznego ratusza Monika Beuth-Lutyk.

Szczyt zakażeń jeszcze przed nami, dlatego znowu musimy odpuścić sobie duże wydarzenia wspólne. W poczuciu odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców nie możemy tworzyć okazji do takich radosnych spotkań

– dodała.

Można powiedzieć, że to powtórka z rozrywki, a raczej z braku rozrywki. W nocy z 31 grudnia 2020 na 1 stycznia 2021 roku na ulicach polskich miast można było spotkać głównie policjantów. Obowiązywał wówczas zakaz przemieszczania się.

Zamiast imprezy sylwestrowej, stacja TVN wyemituje filmy „Nigdy w życiu”, „Pieniądze to nie wszystko” i „American Pie II”. Natomiast ratusz zorganizuje pokaz świateł „w sercu miasta i na PKiN”. Widowisko będzie można śledzić również online.

TVP wraca do Zakopanego?

W tym roku o lockdownie raczej nie ma mowy. W związku z tym TVP prawdopodobnie impreza sylwestrowa w Zakopanem odbędzie się bez zmian.

W ubiegłym roku Jacek Kurski oznajmił:

Żal nam, że nie możemy być w tym roku znowu w Zakopanem. Pozdrawiamy serdecznie burmistrza, pozdrawiamy serdecznie mieszkańców Zakopanego, górali, Podhalan i wszystkich ludzi, którzy zawsze przyjeżdżali do Zakopanego w olbrzymiej liczbie.

Dodał również, że Sylwester Marzeń z Dwójką wróci na Podhale, gdy tylko będzie to możliwe.

Stacja póki co nie potwierdziła oficjalnie tych informacji, jednak dotąd nie pojawiła się również decyzja o odwołaniu imprezy. Każdego roku do Zakopanego ściągają tłumy turystów, którzy chcą rozpocząć kolejny rok u podnóża Tatr.

Fotografie:

Może Cię zainteresować