×

Światełko do nieba 2022. Wyglądało, jakby Pałac Kultury stanął w ogniu!

Światełko do nieba 2022. To nieodłączny elementem każdego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I chociaż puszczane jest ono w wielu polskich miastach, to największe widowisko zawsze możemy oglądać w Warszawie. I w tym roku było podobnie.

30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dzisiaj, tj. 30 stycznia 2022 r. odbył się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji w całej Polsce trwała zbiórka pieniędzy do puszek i internetowych skarbonek. Hasło, jakie przyświecało tegorocznej akcji, to:

Przejrzyj na oczy. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci

Dzisiaj w Warszawie odbył się również koncert z udziałem gwiazd. Na scenie wystąpili: Happysad, Łydka Grubasa, Jelonek, DeMono, Piotr Bukartyk, Król, Blenders, WaluśKraksaKryzys, SorryBoys, Dżem, Tabu, Voo Voo, Ira, Karaś/Rogucki, Kwiat Jabłoni oraz LemON.

Nieodłącznym elementem każdego finału WOŚP jest puszczanie tzw. światełka do nieba. Fundacja od jakiegoś czasu apelowała:

O godzinie 20:00 w finałową niedzielę zapraszamy wszystkich do udziału w happeningu pt. »Światełko do Nieba«. W tej jednej chwili prosimy wszystkich, którym bliskie są idee WOŚP, o wysłanie w stronę nieba, czyli w kierunku Dobrych Aniołów, światełka w postaci np. zapalonej zapałki, świeczki, pochodni czy sztucznych ogni.

Światełko do nieba 2022 w Warszawie

Światełko do nieba, które wypuszczono w Warszawie o godzinie 20:00 jest na ustach wszystkich, którzy śledzą finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja Jurka Owsiaka zafundowała dzisiaj niezwykłe widowisko w centrum miasta!

Przez kilka minut mogliśmy podziwiać pokaz pirotechniczny. Fajerwerki wystrzeliwały tworząc niesamowite wzory na niebie. W pewnym momencie można było odnieść wrażenie, że Pałac Kultury i Sztuki przy placu Defilad 1 stanął w ogniu!

Na szczęście było to tylko złudzenie. Nic złego nie wydarzyło się podczas widowiska, które na żywo mogli zobaczyć warszawiacy. Inni zaś mieli możliwość cieszenia się tym wspaniałym widowiskiem dzięki transmisjom on-line i na kanałach TVN oraz TTV.

Pomimo pandemii Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znowu dała radę!

Źródła: www.eska.pl, www.wprost.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Instagram, Twitter

Może Cię zainteresować