×

Wybrała sukienkę na ślub cywilny. Jej kreację skrytykowała najbliższa jej osoba

Dla większości kobiet suknia ślubna to symbol miłości i najcenniejsza pamiątka przypominająca o najpiękniejszym dniu w życiu. Kiedy więc o niej myślimy, większość z nas wyobraża sobie piękną, jasną i okazałą kreację z welonem i trenem, który ciągnie się za panna młodą. Są jednak pary, dla których ceremonia zaślubin nie musi mieć charakteru kościelnego – ma miejsce w urzędzie stanu cywilnego – a suknia ślubna wcale nie musi być biała, długa, a nawet elegancka.

Ślub w urzędzie, a ślub w kościele

Internautka w średnim wieku za kilka tygodni ma zostać mężatką. Będzie to jednak ślub cywilny, podczas którego towarzyszyć nowożeńcom dzieci. Oczywiście, taki charakter zaślubin znacznie różni się od pięknej ceremonii, jaka ma miejsce wtedy, gdy na wypowiedzenie sakramentalnego „tak” decydujemy się w kościele. Często różni się również strój panny młodej, bowiem ciężko w takich okolicznościach decydować się na klasyczną biel i długi tren. Nasza bohaterka postawiła więc na coś zdecydowanie mniej zobowiązującego lecz równie eleganckiego – tak przynajmniej sama uważała.

mumsnet.com

mumsnet.com

Wpis przyszłej żony

Chcąc poznać opinię innych na temat swojego zakupu, podzieliła się zdjęciem sukienki w sieci apelując do innych o „bezstronne i obiektywne opinie”, ponieważ jej córka stwierdziła, że „nienawidzi” tej kreacji i poprosiła ją o wybór innej.

Za 3 tygodnie wychodzę za mąż. To będzie bardzo skromna uroczystość. Tylko my i czwórka naszych dzieci w urzędzie.

Kupiłam już sukienkę, ale moja 14-letnia córka stwierdziła, że jej „nienawidzi”. Według niej wyglądam jak „coś z lat 80.”. Teraz jestem zdezorientowana i zastanawiam się, czy to na pewno dobry wybór.

Liczę na wasze bezstronne i obiektywne opinie – czytamy we wpisie na forum dyskusyjnym Mumsnet

Choć załączona do wpisu fotografia nie jest zbyt wyraźna, bystrzy obserwatorzy zauważyli, że autorem kreacji jest marka Needle & Thread, która na chwilę obecną kosztuje około 1450 złotych. 

needleandthread.com

needleandthread.com

Co na to internauci?

Okazuje się, że byli zupełnie innego zdania, niż 11-letnia dziewczynka.

Nie sugeruj się zdaniem nastolatki, której podoba się tylko to, co widzi na Instagramie

Uwielbiam ten fason i kolor. Niesamowita sukienka!

Masz bardzo zgrabne nogi, więc to dobry wybór

Słuchanie 14-latki w kwestii mody to kiepski pomysł. Zignoruj jej opinię

Uważam, że jest przepiękna i naprawdę niezwykła

Mąż padnie z wrażenia. Bierz ją! – czytamy w komentarzach

Decyzja kobiety

Mimo wielu pozytywnych opinii ze strony internautów, kobieta posłuchała córki i ostatecznie zdecydowała się na inną kreację.

mumsnet.com

mumsnet.com

Uważacie, że słusznie postąpiła? A może bez względu na zdanie córki czy innych osób powinna kierować się własnymi przekonaniami? Co byście zrobiły na jej miejscu?

Kobieta została mocno skrytykowana, kiedy pokazała swój zakup najbliższej osobie.

Może Cię zainteresować