×

Jest lista otwartych stoków w Polsce. Te miejsca działają mimo obostrzeń

Stoki otwarte mimo zakazu, w ramach ogólnopolskiego buntu przedsiębiorców pod hasłem #OtwieraMY szykują się do przyjęcia gości od 1 lutego.

Bunt przedsiębiorców

Na konferencji prasowej 17 grudnia minister zdrowia Adam Niedzielski potwierdził krążące od paru dni spekulacje o wprowadzeniu „twardego lockdownu”, nazywanego w Polsce „narodową kwarantanną”. Rozpoczęła się ona 28 grudnia i miała potrwać do 17 stycznia.

W ramach „narodowej kwarantanny” znów zostały zamknięte sklepy w galeriach handlowych poza sprzedającymi artykuły pierwszej potrzeby, czyli spożywczymi, dla zwierząt, aptekami, drogeriami i salonikami z prasą.

Hotele stały się niedostępne dla wszystkich poza służbami mundurowymi, medykami, pacjentami szpitali specjalistycznych, ośrodków COS. Podjęto także decyzję o zamknięciu stoków narciarskich i tym razem nawet interwencja prezydenta nie pomogła. Za to pozostały otwarte kościoły…

Zarządcy stoków źle to znieśli. Zwłaszcza gdy w miniony czwartek dowiedzieli się, że ich nadzieje związane z ewentualnym otwarciem od 1 lutego znów okazały się płonne. Restrykcje zostały przedłużone do 14 lutego , za wyjątkiem branży handlowej oraz muzeów i galerii sztuki.

Przedsiębiorcy zrozumieli, że jeśli nie podejmą ryzyka otwartego sprzeciwu wobec decyzji rządzących, będą musieli spisać ten sezon na straty. Obywatelskie nieposłuszeństwo narasta wśród zarządów i właścicieli stoków, w branży hotelowej gastronomicznej i fitness.

Niektóre stacje narciarskie postanowiły wznowić działalność mimo zakazów. Zdesperowani przedsiębiorcy, w ramach akcji #OtwieraMY stworzyli mapę otwartych stoków.

Stoki otwarte mimo zakazu:

Ostoja Koninki obok Poręby Wielkiej

Ośrodek Narciarski Chrzanów – Narciarski Raj  na Lubelszczyźnie

Sabat Krajno PARK Rozrywki i Miniatur, woj. świętokrzyskie

Szwajcaria Bałtowska – Bałtowski Kompleks Turystyczny w woj. świętokrzyskim

Piękna Góra Rudziewicz w województwie warmińsko-mazurskim

Wyciągi narciarskie Klepki- Wisła Malinka k.Wisły na Śląsku

Telegraf Kielce, woj. świętokrzyskie

Master Ski, Tylicz, Małopolska

Kiczera Ski, Puławy na Podkarpaciu

Źródła: biznes.radiozet.pl, www.skiinfo.pl, wyborcza.pl

Polecane

Może Cię zainteresować