×

Lista otwartych restauracji w Warszawie. Wiemy, kto przystąpił do akcji OtwieraMY

Lista otwartych restauracji w Warszawie jest imponująca. Nie tylko Górale, ale również przedsiębiorcy ze stolicy sprzeciwiają się niesprawiedliwym obostrzeniom. Akcja #OtwieraMY objęła swoim zasięgiem sporą część kraju.

O krok od bankructwa

Przedsiębiorcy w całej Polsce alarmują, że ich powrót do pracy, który nastąpił na przestrzeni ostatnich tygodni jest ostatnią próbą ratowania upadających biznesów. Trwające wiele miesięcy zamknięcie branży gastronomicznej sprawiło, że właściciele restauracji, pubów i kawiarni stracili ogromne pieniądze. Konieczność opłacania czynszu, ZUS-u oraz mediów połączona z brakiem jakichkolwiek dochodów zniszczyła ogromną liczbę lokali. Ci, którym udało się przetrwać, dołączyli do akcji Sebastiana Pitonia „#otwieraMY”.

Pomimo zapowiedzianych przez Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego kontroli, przedsiębiorcy nie zamierzają stać z założonymi rękami. Na Interaktywnej Mapie Wolnego Biznesu można znaleźć część restauracji, które powróciły do pracy. Strona jest stale aktualizowana i pojawiają się na niej nowe adresy, pod którymi można zjeść posiłek. Polacy bardzo się cieszą, że nie muszą już w pośpiechu zjadać fast foodów w samochodzie.

Lista otwartych restauracji w Warszawie

Kilka dni temu na profilu Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii na Facebooku odbył się czat, w którym szef resortu odpowiadał na pytania przedsiębiorców. Wiele osób dopytywało o termin otwarcia gastronomii.

Jarosław Gowin stwierdził, że zdaje sobie sprawę, że branża gastronomiczna została bardzo mocno dotknięta przez pandemię, ale mimo to będzie jedną z ostatnich, które zostaną otwarte. Przyczyną jest fakt, że bardzo trudno jest zachować w nich reżim sanitarny.

Wygląda na to, że gastronomia będzie musiała się jeszcze uzbroić w cierpliwość.

Niezależnie od decyzji rządzących do działalności powróciło wiele restauracji. Ich właściciele powołują się na fakt, że zakaz działalności gospodarczej został wprowadzony w oparciu o rozporządzenie, a nie ustawę. Tym samym nie jest on legalny. W Warszawie funkcjonuje już sporo lokali. Najważniejsze z nich to:

  • Molto Bene Pizza (ul. Czerniakowska 58)
  • Burrito&Burger (ul. Francuska 50)
  • PiwPaw Parkingowa (ul. Żurawia 32/34)
  • BykBar (ul. Rozbrat 8)
  • Po drodze (ul. Podwale 19)
  • Different – Restauracja w ciemności (Aleje Jerozolimskie 123A)
  • Miejska Dżungla (ul. Nowogrodzka 22)
  • Czarne czerwone złote (ul. Koszykowa 49A)
  • Cheese Džiugas House (ul. Dobra 42)
  • Qlturalni Qlinarni Q&Q (Legionowo, ul. marsz. J. Piłsudskiego 41)

Fotografie: Twitter, Pxhere

Może Cię zainteresować

zamknij