×

Stephen Collins molestował dzieci. To on grał pastora w „Siódmym niebie”!

O tym, że gwiazda „Siódmego nieba”, Stephen Collins molestował dzieci wyszło na jaw kilka lat temu. Sam przyznał się do tych bestialskich czynów. Niektóre ze swoich ofiar próbował przepraszać.

Stephen Collins molestował dzieci

Amerykański aktor występował w wielu filmach i serialach familijnych, często więc na planie partnerowały mu dzieci. Największą popularność przyniosła mu rola pastora Erica Camdena w serialu „Siódme niebo”.

W 2014 roku na jaw wyszły szokujące fakty dotyczące aktora. W Internecie pojawiło się nagranie z sesji terapeutycznej, w której uczestniczył Stephen Collins wraz z żoną Faye Grant. To właśnie ona zarejestrowała wypowiedzi gwiazdora „Siódmego nieba” i zdecydowała się je opublikować. Podczas terapii Collins wyznał, że molestował dzieci.

W grudniu tego samego roku w wywiadzie dla magazynu People aktor przyznał się do „niewłaściwego zachowania o charakterze seksualnym z trzema nieletnimi kobietami”. Do tych czynów miało dochodzić w latach 1973, 1982 i 1994. Collins zapewnił jednak, że od tamtej pory starał się już być prawym człowiekiem. Przeprosił również osobiście jedną ze swoich ofiar.

Jak podawało w 2014 roku CNN, jedną z poszkodowanych była dziewczynka blisko związana z jego rodziną, a konkretnie krewna jego pierwszej żony. Ofiara w listopadzie 2012 roku zgłosiła na policji, że została wykorzystana seksualnie przez Collinsa, gdy miała zaledwie 14 lat. Do aktu miało dojść w jego mieszkaniu w Greenwich Village.

Ofiar było więcej

Gwiazdor „Siódmego nieba” wyznał na nagranej rozmowie, że ofiar było znacznie więcej, a on sam ma problem z ustaleniem dokładnej liczby poszkodowanych. Niektórych próbował po latach przepraszać. Oprócz molestowania, Collins przyznał się także do obnażania się przed nieletnimi. O taki czyn oskarżyła go m.in. April Price, która jako pierwsza przerwała po latach milczenie.

Kobieta opowiedziała w rozmowie z portalem Daily Mail o tym, co przeżyła jako 13-letnia dziewczynka w wakacje 1983 r. Collins był wówczas jedną z największych gwiazd telewizji:

Pojechałam do cioci na wakacje i szybko odkryłam, że Collins był jej sąsiadem. Byłam bardzo podekscytowana, bo on wtedy był prawdziwą gwiazdą, oglądałam każdy program z jego udziałem. Poprosiłam go o autograf, był bardzo miły i powiedział, że znajdzie dla mnie jakieś swoje zdjęcie. Kiedyś zobaczyłam przez okno, jak spacerował po ogrodzie zupełnie nagi. Ubrania trzymał w ręku. Pomyślałam, że to dziwne, bo przecież wiedział, że mogę go zobaczyć, ale był w końcu gwiazdą, której nie musiałam rozumieć.

Niedługo później dziewczynka poprosiła aktora o pomoc przy zainstalowaniu gry wideo. Gdy aktor odwrócił się od telewizora, miał rozpięty rozporek i obnażone genitalia. Nic przy tym nie powiedział i „nie zachowywał się przez to inaczej”. Zszokowana 13-latka również postanowiła zachowywać się tak, jakby niczego nie zauważyła. Ciotce nic nie powiedziała.

Znów to zrobił

Do kolejnego aktu miało dość w jego mieszkaniu, gdzie słynny sąsiad obiecał pokazać nastolatce rekwizyty i pamiątki z planu filmowego. Wówczas pojawił się w obecności dziewczyny zupełnie nagi:

Miałam 13 lat i nigdy wcześniej nawet się nie całowałam. Pan Collins zapytał, czy może się rozluźnić i po chwili wrócił kompletnie nagi. O mój Boże, o mój Boże, myślałam. Co ja teraz zrobię? To było naprawdę przykre, bo kiedy masz 13 lat, uczy się ciebie, by okazywać szacunek. Uczy się nas, byśmy były uczciwe i miłe. Nie chciałam być niegrzeczna. Nie chciałam mu powiedzieć: »O mój Boże, ubierz się».

Sprawą Stephena Collinsa zajęły się organy ścigania. Z racji przedawnienia wiele z nich nie znalazło finału w sądzie. Dziś Stephen Collins żyje z dala od blasku fleszy. Po skandalu całkowicie wycofał się z show-biznesu. Kilka lat temu ożenił się ponownie, poślubiając jedną ze swoich fanek. Dzieli ich przeszło 40 lat różnicy.

Źródła: kultura.onet.pl, www.dailymail.co.uk
Fotografie: Imgur

Może Cię zainteresować

zamknij