×

Starsza kobieta upokorzyła polityka PiS na antenie. Nie wiedział, jak zareagować

Starsza kobieta upokorzyła Bartłomieja Wróblewskiego na antenie „Faktów”. Nikt nie spodziewał się, że osoba w jej wieku może mieć tak nowoczesne poglądy. Nawet seniorzy odwracają się od PiS.

Zaangażowanie w projekt

Decyzja Trybunału Konstytucyjnego z 22 października nie przestaje budzić kontrowersji. Przeważająca ilość Polaków sprzeciwia się zakazowi aborcji w sytuacji, gdy płód posiada ciężkie wady genetyczne lub jest obarczony śmiertelnymi chorobami. Właśnie dlatego, od ponad tygodnia na ulicach polskich miast regularnie odbywają się protesty, nawołujące do zmiany obowiązującego prawa.

Politycy PiS starają się zapanować nad sytuacją. W związku z tym, udzielają licznych wywiadów i w ten sposób starają się uspokoić rozwścieczonych obywateli. Przed dwoma dniami również Bartłomiej Wróblewski zapragnął zaakcentować swoją obecność w mediach i przypomnieć, że to on jest jednym z pomysłodawców wniosku, który zaopiniował TK. Nieoficjalny kandydat PiS na Rzecznika Praw Obywatelskich przed trzema laty podpisał się pod dokumentem złożonym do Trybunału Konstytucyjnego. Polityk od lat jest zaangażowany w działania pro life i uczestniczy w akcjach prowadzonych dla społeczności osób z zespołem Downa.

starsza kobieta upokorzyła Bartłomieja Wróblewskiego 3
Twitter

Starsza kobieta upokorzyła Bartłomieja Wróblewskiego

Bartłomiej Wróblewski w wywiadzie dla TVN stwierdził, że cieszy się z wyroku, jaki wygłosiła Julia Przyłębska.

Wyrok też w moim przekonaniu nie mógł być inny.

Jego zdaniem PiS nie ponosi odpowiedzialności za to, że wyrok zapadł akurat teraz, w trakcie epidemii.

Złożyliśmy wniosek do Trybunału trzy lata temu, nie jesteśmy tu jako posłowie…

Nie zdążył dokończyć swojej myśli, bowiem w słowo weszła mu starsza kobieta, która akurat przechodziła obok. Seniorka krótką, ale dosadną wypowiedzią skomentowała ostatnie kroki PiS.

Panie Wróblewski, ale żeście narozrabiali.

Słowa kobiety to najlepszy dowód na to, że również seniorzy, uchodzący za istotną część elektoratu PiS, nie zgadzają się na zmianę prawa aborcyjnego.

W ostatnim czasie politycy PiS zaliczają liczne wpadki. Parę dni temu w mediach zrobiło się głośno o Radnym Prawa i Sprawiedliwości, który zaczął się obnażać podczas wideokonferencji.

starsza kobieta upokorzyła Bartłomieja Wróblewskiego 2
Twitter
Fotografie: Twitter, Screen fakty.tvn24.pl

Może Cię zainteresować

zamknij