×

Dziecko z Zespołem Downa pociągnęło ją za sweter. Natychmiast odwróciła się i uderzyła je

W grupie na Facebooku o nazwie Spotted: MPK Poznań opublikowano we wtorek wpis, który spowodował niemałe poruszenie. Dotyczył zachowania pewnej młodej kobiety wobec dziecka z Zespołem Downa, które zaczepiło ją na przystanku autobusowym.

„Uderzyła je z barku”

Mieszkanka Poznania opisała sytuację, której była świadkiem na przystanku autobusowym. Widziała, jak dziecko z Zespołem Downa pociągnęło za sweterek młodą kobietę, która w konsekwencji „uderzyła je z barku”.

Dzień dobry! Naprawdę nie rozumiem skąd się bierze taka nienawiść do dzieci chorych na zespół downa. Dzisiaj o godzinie 7:15 na przystanku Murawa pewna młoda kobieta uderzyła z barku takie dziecko które tylko chwyciło ją za sweterek!!!

Nieważne kto, ważne, że się przestraszyła

Wielu komentujących stanęło po stronie młodej kobiety. Tłumaczyło ją. Uważali, że nieistotne w tym przypadku było to, że dziecko jest chore. Ona po prostu musiała się przestraszyć, że chwyta ją ktoś obcy, a jej zachowanie było zwykłą reakcją obronną.

Chcielibyśmy wierzyć, że jej zachowanie wynikało jedynie z tego, że była zaskoczona i przestraszyła się, że ktoś ją chwyta. Jednak z drugiej strony od razu przychodzi nam do głowy myśl, że gdyby tak właśnie było, to kobieta, która opisała sytuację nie byłaby tak oburzona.

A Wy jak myślicie?

*Zdjęcie ma charakter poglądowy

Polecane

Może Cię zainteresować