×

Wbiła 4 wykałaczki w ziemniaka. Żałuję, że nie znałam tych sprytnych trików z wykałaczkami wcześniej!

Z pewnością już zauważyłeś, że uwielbiamy genialne triki, które ułatwiają życie. Nie inaczej jest z rozwiązaniami, które można wykorzystać w kuchni. A jak się okazuje, jest ich naprawdę sporo. Myślę, że każdy z nas, powinien znać takich sztuczek jak najwięcej, dzięki czemu codzienne przyrządzanie posiłków będzie o wiele łatwiejszym i przyjemniejszym zadaniem. Zgadzasz się ze mną?

Dzisiaj skupimy się na wykałaczkach, które można znaleźć w każdym domu. Mogłoby się wydawać, że te niepozorne przedmioty nie mają w sobie nic wyjątkowego. Są to jednak tylko pozory!

Poniżej znajdziesz ciekawe i niestandardowe sposoby wykorzystania wykałaczek, które możesz stosować każdego dnia! Pomogą Ci one zarówno w zachowaniu świeżości warzyw, jak i w przygotowaniu niesamowitej i smacznej dekoracji! Więcej szczegółów znajdziesz poniżej.

Jeśli jesteś miłośnikiem truskawek, a jednocześnie chcesz przygotować coś niesamowitego, mamy dla Ciebie pewien pomysł!

Co powiesz na urocze Truskawkowe Drzewko, które stworzysz w dużej mierze dzięki zwykłym wykałaczkom? Szczegółową instrukcję jak wykonać to cudo znajdziesz tutaj.

sposoby-na-wykorzystanie-wykalaczek (2)

Nie ma lepszego sposobu, aby utrzymać świeżość produktów, jak zachowanie ich końcówek przy pomocy wykałaczek.

sposoby-na-wykorzystanie-wykalaczek (3)

Chcesz przygotować ziemniaka w mikrofalówce? Za pomocą wykałaczek pomożesz mu „stanąć na nogi”, dzięki czemu ziemniak będzie świetnie przyrządzony z każdej strony.

sposoby-na-wykorzystanie-wykalaczek (4)

Ta sama zasada odnosi się do masła. Jeśli chcesz zmiękczyć masło bez topienia, zamontuj dodatkowe nóżki i włóż do mikrofalówki.

sposoby-na-wykorzystanie-wykalaczek (5)

Jak się okazuje, przy pomocy wykałaczek, możesz sam zająć się uprawą słodkich ziemniaków! Wystarczy, że wbijesz wykałaczki w ziemniaka i umieścisz go w słoiku z wodą. Gdy zaczną pojawiać się pędy, możesz przejść do następnego etapu. Samouczek na ten temat znajdziesz tu.

sposoby-na-wykorzystanie-wykalaczek (6)

Jeśli chcesz gotować jak szef kuchni, musisz myśleć jak kucharz.

Następnym razem, gdy będziesz próbował przygotować faszerowaną pierś z kurczaka, użyj wykałaczek, aby farsz pozostał wewnątrz powstałej kieszonki.

sposoby-na-wykorzystanie-wykalaczek (7)

Aby zachować świeżość ciasta, do naciętej części przyłóż kromkę chleba, którą przymocujesz za pomocą wykałaczek.

sposoby-na-wykorzystanie-wykalaczek (8)

Jeśli nie chcesz, aby Twoi goście wyrzucali zużyte wykałaczki w przypadkowych miejscach, pomyśl o rozwiązaniu zaprezentowanym poniżej!

sposoby-na-wykorzystanie-wykalaczek (9)

Używając wykałaczek, możesz również sprawdzić czy Twój wypiek jest już gotowy. Co musisz zrobić?

Otóż wystarczy, że włożysz wykałaczkę w ciasto i jeśli po jej wyciągnięciu będzie ona czysta, to znak, że ciasto jest już gotowe!

sposoby-na-wykorzystanie-wykalaczek (10)

Znajdzie się i coś dla dzieciaków! Dzięki wykałaczkom, na skórce bananów maluchy mogą wykazać się swoją kreatywnością!

sposoby-na-wykorzystanie-wykalaczek (11)

Co myślisz o zaprezentowanych sztuczkach z wykałaczkami? Która z nich najbardziej Ci się spodobała?

Może Cię zainteresować

zamknij