×

3 sposoby nakrycia stołu, dzięki którym zawsze będzie wyglądał genialnie. Goście będą zachwyceni

Informacje na temat, jak nakryć do stołu możemy znaleźć dosłownie wszędzie. Jeśli do tej pory nie wiesz, jak to odpowiednio zrobić, nic się nie przejmuj. Poniżej znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje, które z pewnością Ci w tym pomogą.

Oto 3 sposoby nakrycia stołu oraz ustawienia sztućców i talerzyków w przypadku różnych okazji. Od teraz zrobisz to tak, jak należy.

Podstawowe nakrycie stołu

To nakrycie idealnie nadaje się na codzienną kolację lub na weekendowe śniadanie. W przypadku „posiadówek” w zupełności wystarczy podstawowe nakrycie stołu, które zostało przedstawione na powyższej ilustracji.

Codzienne nakrycie stołu

Zastawienie stołu w ten sposób każdy gospodarz powinien mieć w małym paluszku. Jeśli na stole nie ma żadnej sałatki, talerzyk do sałatek okazuje się zbędny. To samo tyczy się kieliszka do wina.

Jeśli dla każdego gościa przewidujesz osobny zestaw solniczki i pieprzniczki, umieść je nad talerzem. W przeciwnym wypadku umieść je na środku stołu tak, aby każdy miał do nich taki sam dostęp.

Formalne nakrycie stołu

Jeśli chcesz przygotować większe przyjęcie, możesz przygotować stół na 3-daniowy posiłek w następujący sposób. Formalne nakrycie do stołu obejmuje zdecydowanie więcej rzeczy. Warto zaznaczyć jednak, że jeśli wiesz jak nakryć do stołu na porządku dziennym, nakrycie formalne stanie się dla Ciebie bardzo proste.

Polecane

Może Cię zainteresować