×

Śnieżyce w Polsce atakują! Jedno z miast zostało zasypane w 30 sekund

Śnieżyce w Polsce atakują! Internet zalewają filmy i zdjęcia, które doskonale obrazują skalę zjawiska. Dziś w naszym kraju pogoda przez cały czas będzie się utrzymywać pod znakiem burz śnieżnych, intensywnych opadów śniegu oraz występowania porywistych wiatrów. Do tej pory zjawiska atmosferyczne najbardziej dały się we znaki mieszkańcom Łodzi.

Bardzo kapryśna pogoda

Przez nasz kraj przemieszcza się z północnego zachodu na południowy wschód front atmosferyczny związany z niżem Ida. To właśnie z jego powodu w różnych częściach Polski występują porywiste wiatry, intensywna opady śniegu, a nawet i burze śnieżne. Ostrzeżenia przed tymi ostatnimi pojawiają się przede wszystkim na północy Polski.

Alerty II stopnia wydano dla województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego oraz części województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Mimo to pogoda nie oszczędza też innych regionów.

Śnieżyce w Polsce atakują!

W mediach społecznościowych pojawiło się wiele nagrań, na których możemy zobaczyć, jak bardzo oberwało się niektórym częściom naszego kraju. Jak się okazuje, w Łodzi, we Wrocławiu, a także i na południu Wielkopolski nawet zagrzmiało.

W pierwszym wymienionym mieście miała miejsce największa śnieżyca. Zima atakuje na całego!

Dla prawie całego kraju, IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Bądźcie ostrożni!

Jak się okazuje, chwilę grozy przeżyli pasażerowie samolotu lecącego z Warszawy na Dominikanę. Maszyna musiała zawrócić tuż po starcie, ponieważ uderzył w nią piorun. O incydencie poinformowali Łowcy Burz na swoim profilu na Facebooku.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl
Fotografie: Zdj. poglądowe (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij