×

Śmierć uczennicy w Rawie Mazowieckiej. Zarządzono dezynfekcję szkoły

Śmierć uczennicy w Rawie Mazowieckiej. Dziewczynka, która uczęszczała do Szkoły Podstawowej nr 1, zmarła w wyniku powikłań po grypie typu A. Burmistrz podjął decyzję o zdezynfekowaniu wszystkich placówek wychowawczo-oświatowych w mieście. Zwrócił się także z prośba do mieszkańców, by nie posyłali do szkół i przedszkoli dzieci z objawami przeziębienia.

Śmierć uczennicy w Rawie Mazowieckiej

Początek roku został zdominowany przez strach przed koronawirusem. W cieniu SARS-CoV-2 śmiertelne żniwo zgarnia także grypa sezonowa. Liczba zarażonych przekroczyła już 200 tysięcy osób. Liczba śmiertelnych ofiar grypy sięgnęła 30 osób. Jedną z nich jest uczennica piątek klasy podstawówki w Rawie Mazowieckiej, która zmarła w wyniku powikłań po grypie typu A.

Burmistrz miasta, Piotr Irla podjął decyzję o zdezynfekowaniu Szkoły Podstawowej nr 1, w której uczyła się dziewczynka, a następnie rozszerzenia tej metody profilaktyki na pozostałe placówki w mieście:

W związku z tym oraz licznymi zachorowaniami na grypę, a także sytuacją na świecie związaną z koronawirusem jeszcze w niedzielę profilaktycznie zaleciłem dezynfekcję szkoły. We wszystkich placówkach oświatowo-wychowawczych sukcesywnie przeprowadzimy dezynfekcję pomieszczeń w celu eliminacji chorobotwórczych wirusów. Podejmowane działania profilaktyczne mają na celu zachowanie bezpieczeństwa przebywających w szkołach, przedszkolach i żłobku podopiecznych oraz pracowników. Mam nadzieję, że takie działanie ochronne oraz zachowanie ostrożności i przestrzeganie zasad higieny ograniczy ryzyko zachorowania

Sztab kryzysowy

We wtorek 4 marca w Rawie Mazowieckiej powołano sztab kryzysowy. Na naradę stawili się przedstawiciele władz miasta, starostwa, gmin powiatu rawskiego, dyrektorzy wszystkich szkół, przedszkoli i żłobków oraz inspektor sanitarny.

Oprócz decyzji o stopniowej dezynfekcji wszystkich placówek oświatowo-wychowawczych, wystosowano apel do rodziców, by nie wypuszczali dzieci z domu, gdy tylko poczują się zaniepokojeni ich stanem zdrowia.

Podczas zwołanych spotkań z rodzicami wystosowaliśmy apel, aby w przypadku objawów przeziębienia u dzieci nie posyłali ich do szkół, tylko udali się do lekarza lub wezwali go do domu. O podobne zachowanie prosimy też nauczycieli.

Źródła: www.rmf24.pl, www.planeta.pl, www.wp.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Freepik

Polecane

Może Cię zainteresować