×

350 koali zmarło w przerażających męczarniach. W telewizji o tym nie mówili

Śmierć 350 koali w Australii w wyniku niekontrolowanego pożaru buszu. Pracownicy, którzy się nimi opiekowali, są załamani śmiercią swoich podpieczonych.

Śmierć 350 koali w wyniku pożaru buszu

Szacuje się, że ponad 350 koali zginęło w wyniku niekontrolowanego pożaru buszu na środkowo-północnym wybrzeżu Nowej Południowej Walii. Pożar strawił prawdopodobnie dwie trzecie Crestwood, obszaru na południe od Port Macquarie, znanego jako wylęgarnia koali. Sue Ashton, prezes szpitala Koala w Port Macquarie, powiedziała, że prognozowany wskaźnik śmiertelności wynosi 60%. To oznacza, że przynajmniej 350 koali mogło zginąć w płomieniach.

Miś Koala na drzewie
Pixabay

Ratownicy przyrody ogłosili, że to „tragedia narodowa”

Ashton powiedziała, że ​​zespół pracowników szpitala dla koali jest gotowy do przeprowadzenia akcji poszukiwawczo-ratowniczej, kiedy tylko uzyska się wszystko od NSW Rural Fire Service.

Będą dni pracy w naprawdę ekstremalnych warunkach – potrzebujemy ochrony osobistej (PPE), a pogoda naprawdę nam nie sprzyja

Pożar buszu w Australii
dailymail.co.uk

Szpital opublikował w środę materiał graficzny, przedstawiający spalone i leżące koale na tlącym się terenie w Port Macquarie. Prezes szpitala powiedziała, że ​​katastrofa odbije się na jej wolontariuszach:

To bardzo problematyczne. Właściwie organizujemy pomoc psychologiczną dla naszych ratowników. Możemy sobie wyobrazić, że znalezienie tego rodzaju szczątków jest dość traumatyczne, szczególnie gdy tak ciężko pracują, aby utrzymać zwierzęta przy życiu

Lake Innes Nature Reserve Bushfire

NSW continues to experience horrific high intensity bushfires which are still going. Bushfires can have horrific consequences for everyone – human, domestic animals and of course our precious wildlife. Our region has been hit by devasting fires which have decimated prime koala habitat. We will be starting search and rescue of the firegrounds possibly tomorrow. We thank the Rural Fire Service and all the firies who are continuing to fight the fires – you are all National Hero's.We apologise for the video below but we want people to understand the reality that affects our koalas and other wildlife. Video courtesy of Prime 7 National News.

Opublikowany przez Koala Hospital Port Macquarie Wtorek, 29 października 2019

Departament Środowiska przewiduje, że w czwartek jakość powietrza w Sydney jako „słabą” ze względu na cząstki generowane przez pożary. Zaleca on, aby osoby z przewlekłymi chorobami układu oddechowego lub serca unikały aktywności na świeżym powietrzu i pozostawały w domu. RFS podało, że w całym stanie pali się obecnie 60 pożarów. Aż 38 z nich nie jest opanowanych, co wymaga uwagi 1000 strażaków i personelu pomocniczego. Jednak w niedzielę spodziewane są opady w całym stanie, oferując częściową ulgę i załagodzenie kwestii pożarów.

Spokojne misie

Misie Koala to bardzo spokojne i leniwe zwierzęta, stąd są narażone na ataki drapieżników czy pożary lasów. Na ziemię schodzą tylko po to, aby przejść na inne drzewo. Koale znajdują się pod całkowitą ochroną od 1927 roku. Są uznane za gatunek narażony na wyginięcie.

Siedzący miś Koala
Pixabay
Źródła:
Fotografie: Pixabay, pixabay.com

Może Cię zainteresować

zamknij