×

Serce pęka! 30-latek ożenił się z 8-latką. Tuż po nocy poślubnej dziewczynka została pochowana

W niektórych kulturach małżeństwa zawierane między dorosłymi mężczyznami a nieletnimi dziewczynkami nikogo nie dziwią. Wiele z dziecięcych panien młodych nie ma nawet 10 lat. Ta sytuacja dotyczy przede wszystkim krajów arabskich. Ślub dużo starszego mężczyzny z 8-latką z afgańskiej prowincji skończył się tragicznie. W noc poślubną nie okazał żadnej litości dziewczynce.

Kilkuletnie panny młode

Ludziom z Zachodu trudno czasem uwierzyć, z jakimi dramatami nierzadko muszą mierzyć się dziewczynki z Bliskiego Wschodu. W końcu ciężko zrozumieć, że w XXI wieku ktoś nadal pozwala na śluby kilkuletnich dziewczynek z dorosłymi mężczyznami. Lokalne władze starają się walczyć z takim postępowaniem, ale wielu ludzi nadal jest wiernych przerażającej tradycji.

Ojciec sprzedał córkę i pozwolił mężczyźnie na ślub z 8-latką

Do takiej sytuacji doszło w Khash Rod w afgańskiej prowincji Nimruz. Lokalny bogacz i mułła (interpretator doktryny islamu) wykazał się wyjątkowym okrucieństwem. Mężczyzna wybrał sobie na kolejną żonę 8-latkę.

Dziewczynka była jedną z kilku córek mieszkańca okolicznej wsi. Najprawdopodobniej rodzina sprzedała ją 30-latkowi. Bardzo możliwe, że jej ojciec zaciągnął u mułły dług, którego nie mógł spłacić.

Ślub 30-latka z 8-latką doprowadził do tragedii

Jednak żadne długi nie tłumaczą tego, na jakie cierpienie ojciec skazał swoją córeczkę. Mężczyźni najpierw dogadali się co do ceny za dziecko, a później wybrali datę ślubu. W końcu dziewczynka została żoną 30-latka.

Czasem w przypadku ślubów zawieranych z małymi dziewczynkami, ich „łaskawi” mężowie nie decydują się na skonsumowanie związku od razu. Niestety w tym przypadku mąż nie miał żadnej litości dla 8-letniej żony. Potraktował ją w wyjątkowo bestialski sposób, który skończył się śmiercią dziewczynki.

Ślub z 8-latką skończył się bestialską zbrodnią

Sprawę opisał korespondent wojenny Mustafa Kazemi. Według jego relacji, w noc po ceremonii 30-latek kilkukrotnie próbował odbyć stosunek z dziewczynką. 8-latka nie była gotowa ani psychicznie ani fizycznie na skonsumowanie związku, więc mułła poniósł porażkę. Sfrustrowany mułła posunął się do ohydnej zbrodni. Rozciął pochwę dziewczynki nożem, a po odbytym stosunku zostawił ją na pewną śmierć.

To nie jedyny taki przypadek

Dziewczynka wykrwawiła się i zmarła około 5 nad ranem. Jej śmierć kompletnie nie poruszyła 30-latka. Po wszystkim kazał „posprzątać bałagan” kobietom z wioski. Na następny dzień 8-latkę pochowano na lokalnym cmentarzu. Jej mąż przejmował się jedynie tym, jak taki „wypadek” wpłynie na jego reputację.

Relację dziennikarza potwierdzili lekarze ze szpitala w mieście Zaranj. Jak podkreślają lokalni działacze na rzecz praw dziecka, w afgańskich prowincjach często dochodzi do podobnych sytuacji. Mężczyźni zasłaniają się tradycją i Islamskim prawem, ale aktywiści walczą, by policja podejmowała zdecydowane kroki w takich przypadkach.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Może Cię zainteresować

zamknij