×

Serce pęka! 30-latek ożenił się z 8-latką. Tuż po nocy poślubnej dziewczynka została pochowana

W niektórych kulturach małżeństwa zawierane między dorosłymi mężczyznami a nieletnimi dziewczynkami nikogo nie dziwią. Wiele z dziecięcych panien młodych nie ma nawet 10 lat. Ta sytuacja dotyczy przede wszystkim krajów arabskich. Ślub dużo starszego mężczyzny z dziewczynką z afgańskiej prowincji skończył się tragicznie. 30-latek ożenił się z 8-latką, a w noc poślubną nie okazał jej żadnej litości.

Kilkuletnie panny młode

Ludziom z Zachodu trudno czasem uwierzyć, z jakimi dramatami nierzadko muszą mierzyć się dziewczynki z Bliskiego Wschodu. W końcu ciężko zrozumieć, że w XXI wieku ktoś nadal pozwala na śluby kilkuletnich dziewczynek z dorosłymi mężczyznami. Lokalne władze starają się walczyć z takim postępowaniem, ale wielu ludzi nadal jest wiernych przerażającej tradycji.

panna młoda
Twitter

Ojciec sprzedał córkę i pozwolił mężczyźnie na ślub z 8-latką

Do takiej sytuacji doszło w Khash Rod w afgańskiej prowincji Nimruz. Lokalny bogacz i mułła (interpretator doktryny islamu) wykazał się wyjątkowym okrucieństwem. Mężczyzna wybrał sobie na kolejną żonę 8-latkę.

Dziewczynka była jedną z kilku córek mieszkańca okolicznej wsi. Najprawdopodobniej rodzina sprzedała ją 30-latkowi. Bardzo możliwe, że jej ojciec zaciągnął u mułły dług, którego nie mógł spłacić.

Ślub 30-latka z 8-latką doprowadził do tragedii

Jednak żadne długi nie tłumaczą tego, na jakie cierpienie ojciec skazał swoją córeczkę. Mężczyźni najpierw dogadali się co do ceny za dziecko, a później wybrali datę ślubu. W końcu dziewczynka została żoną 30-latka.

Czasem w przypadku ślubów zawieranych z małymi dziewczynkami, ich „łaskawi” mężowie nie decydują się na skonsumowanie związku od razu. Niestety w tym przypadku mąż nie miał żadnej litości dla 8-letniej żony. Potraktował ją w wyjątkowo bestialski sposób, który skończył się śmiercią dziewczynki.

ślub w islamie
Twitter

30-latek ożenił się z 8-latką. Małżeństwo skończyło się bestialską zbrodnią

Sprawę opisał korespondent wojenny Mustafa Kazemi. Według jego relacji, w noc po ceremonii 30-latek kilkukrotnie próbował odbyć stosunek z dziewczynką. 8-latka nie była gotowa ani psychicznie ani fizycznie na skonsumowanie związku, więc mułła poniósł porażkę. Sfrustrowany mułła posunął się do ohydnej zbrodni. Rozciął pochwę dziewczynki nożem, a po odbytym stosunku zostawił ją na pewną śmierć.

30-latek ożenił się z 8-latką
Twitter

To nie jedyny taki przypadek

Dziewczynka wykrwawiła się i zmarła około 5 nad ranem. Jej śmierć kompletnie nie poruszyła 30-latka. Po wszystkim kazał „posprzątać bałagan” kobietom z wioski. Na następny dzień 8-latkę pochowano na lokalnym cmentarzu. Jej mąż przejmował się jedynie tym, jak taki „wypadek” wpłynie na jego reputację.

dziewczynka uratowana od ślubu ze starszym mężczyzną
Twitter

Relację dziennikarza potwierdzili lekarze ze szpitala w mieście Zaranj. Jak podkreślają lokalni działacze na rzecz praw dziecka, w afgańskich prowincjach często dochodzi do podobnych sytuacji. Mężczyźni zasłaniają się tradycją i islamskim prawem, ale aktywiści walczą, by policja podejmowała zdecydowane kroki w takich przypadkach.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Może Cię zainteresować

zamknij