×

Ślub dwóch kobiet w Warszawie. Kasia i Sonia znalazły sposób na zalegalizowanie związku

Ślub dwóch kobiet w Warszawie i to w pełni legalnie! Chociaż polskie prawo definiuje małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, to Sonia i Kasia wykorzystały pewną lukę. Dzięki temu powiedziały sobie „tak”.

Ślub dwóch kobiet w Warszawie

Polskie prawo nie wprowadziło możliwości przeprowadzenia legalnego ślubu dla par jednopłciowych. Jeśli takie osoby chcą powiedzieć sobie „tak”, muszą wyjechać do kraju, który im to umożliwi lub zorganizować nie wiążącą prawnie ceremonię. Jednak zupełnie inaczej było z Sonią i Kasią. Ich ślub był w pełni legalny.

Jak napisały dziewczyny na portalu społecznościowym:

niby wziąć ślub to nie żadna sztuka.
chociaż dla niektórych to już wyższa sztuka.
albo nawet sztuczka.

Wszystko przez zamęt w urzędach

To zamęt i brak komunikacji między sądami i administracją w państwie spowodował, że para mogła stanąć na ślubnym kobiercu i powiedzieć sobie sakramentalne „tak”. Sonia bowiem kilka lat temu przeszła zabieg korekty płci.

Chociaż prawomocnym wyrokiem sądu jej płeć została zmieniona, w wielu urzędach nadal widniała jako mężczyzna. Dziewczyny postanowiły wykorzystać te nieścisłości i faktycznie się udało!

Sonia i Kasia tak skomentowały całe zdarzenie:

Stan cywilny nie należy do zakresu „samookreślenia się człowieka” jest wyznaczany zawsze przez przepisy bezwzględnie obowiązujące, nie jest więc przedmiotem swobodnej dyspozycji.

Dopuszczenie takich sytuacji stanowić będzie pokusę obejścia przepisów przewidujących istnienie jedynie małżeństw dwupłciowych i naruszać będzie zasadę dychotomicznego podziału społeczeństwa na dwie płcie, tworząc swoistą trzecią płeć w postaci osób, których cechy fizyczne należą do jednej płci, zaś status prawny do płci przeciwnej.

Uroczyste wesele

Ślub odbył się 29 lutego w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Na wesele zaproszono wszystkich chętnych do warszawskiej Kulturalnej. Chociaż wstęp był darmowy gości poproszono o przyniesienie kopert z pieniędzmi. Cała zebrana kwota została przekazana na fundację wspierającą LGBT.

Dziewczyny okazały się niezwykle pomysłowe. Czy takich przypadków będzie więcej?

Źródła: noizz.pl, www.onet.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Polecane

Może Cię zainteresować