×

Spełni się najczarniejszy scenariusz w sprawie zaginięcia Dawidka? Te ślady mogą na to wskazywać

Cała Polska wciąż zadaje sobie pytanie, gdzie znajduje się 5-letni Dawid Żukowski, który zaginął po południu 10 lipca po tym, jak został odebrany od dziadków przez ojca. Przypomnijmy, że mężczyzna jeszcze tego samego dnia popełnił samobójstwo rzucając się pod pociąg, podczas gdy ślad po chłopcu zaginął. Teraz śledczy skupiają się analizie zebranych danych i dowodów w sprawie. Tymczasem pojawiły się nowe przełomowe informacje w sprawie zaginięcia 5-latka. Jak się okazuje, w samochodzie i na ubraniu ojca dziecka znaleziono ślady biologiczne Dawida Żukowskiego.

W porzuconej skodzie znaleziono ślady biologiczne Dawida Żukowskiego

W samochodzie ojca Dawida znaleziono dużo śladów krwi i moczu 5-latka. Identyczne ślady znajdowały się również na ubraniu mężczyzny, na którym były także ślady ziemi, liści i trawy. Te wstrząsające informacje sprawiają, że najczarniejszy z możliwych scenariuszy staje się zdecydowanie bardziej prawdopodobny. Wielce prawdopodobne jest więc, że śledczy skupią się teraz na poszukiwaniach ciała chłopca. Szanse na to, że wciąż mógłby odnaleźć się żywy, diametralnie spadły. Służby mają nadzieję, że dzięki dokładnej analizie zgromadzonego materiału, uda im się zlokalizować miejsce, w którym znajduje się chłopiec.

Śledczy od początku podejrzewali, że chłopiec nie żyje

Nie wykluczone, że śledczy od samego początku byli niemal pewni, że chłopiec nie żyje. Nic bowiem nie wskazywało na to, żeby mógł się w jakikolwiek sposób przemieszać. Skąd takie podejrzenia? Otóż świadczyć może o tym fakt, że w przypadku zaginięcia 5-latka wciąż nie uruchomiono procedury Child Alert – systemu alarmowego, który służy do udostępniania fotografii zaginionych dzieci poprzez rozpowszechnianie komunikatów środkami masowego przekazu.

Child Alert może zostać uruchomiony na każdym etapie. Mamy wyznaczony konkretny rejon poszukiwań. Dotyczy przede wszystkim Grodziska i terenu w kierunku Warszawy i Okęcia. Funkcjonariusze podjęli te same czynności, które podjęliby w przypadku uruchomienia systemu Child Alert – powiedział rzecznik stołecznej policji Sylwester Marczak

Materiały policyjne

Gdzie może być Dawidek?

Poszukiwania do tej pory toczyły się głównie na lądzie. Teraz kluczowe zdaje się być przeszukanie wszystkich zbiorników wodnych przy trasie, którą pokonywał samochodem ojciec chłopca.

Wierzycie jeszcze, że finał tych poszukiwań wciąż może być szczęśliwy?

Polecane

Może Cię zainteresować