×

Będzie przełom w sprawie zaginięcia Dawidka? Ta analiza ma do niego doprowadzić

Poszukiwania 5-letniego Dawida Żukowskiego to bez dwóch zdań największa akcja poszukiwawcza w historii polskiej policji. Składa się na to wiele czynników: czas trwania poszukiwań i analiza setek materiałów w postaci zapisów z kamer monitoringów, zeznań od mieszkańców czy tzw. procesowe ustalenia. Wszystkie te informacje muszą zostać teraz poukładane w jedną spójną całość i uporządkowane. Warto zaznaczyć, że dokładna analiza w wielu tego typu sytuacjach przybliżyła do rozwiązania sprawy. Śledczy mają nadzieję, że analiza informacji odnośnie zaginięcia Dawida Żukowskiego przyniesie podobny rezultat.

Analiza informacji odnośnie zaginięcia Dawida Żukowskiego

Analiza ma to do siebie, że pojedyncze informacje, które pozornie nic nie wnoszą, okazują się bezowocne, do momentu, kiedy nie połączymy ich z innymi. Po to jest ta analiza dzisiaj – żeby doprowadzić do przełomu i ostatecznie odnaleźć Dawida – mówi rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak

Nawet dwa dni

W skład zespołu prowadzącego analizę wchodzą analitycy i eksperci w zakresie poszukiwań z komendy głównej, stołecznej i z komendy w Grodzisku. Ile może potrwać analiza wszystkich zebranych informacji? Jak dowiedział się reporter RMF FM Michał Dobrołowicz może to zająć nawet dwa dni. Ten czas może być kluczowy w znalezieniu 5-letniego chłopca.

Analiza informacji odnośnie zaginięcia Dawida
TVN24 /X-news

Trasę przejazdu i przejścia ojca Dawida znają już co do minuty

Z każdą chwilą znanych jest coraz więcej szczegółów dotyczących zaginięcia Dawida Żukowskiego. Analizowanie wszystkich zgromadzonych informacji doprowadziło do tego, że służby znają trasę przejazdu i przejścia ojca Dawida co do minuty. Na chwilę obecną nie wiadomo jednak, w którym momencie mężczyzna rozstał się z dzieckiem.

Analiza informacji odnośnie zaginięcia Dawida
Materiały policyjne

Przeszukano już ponad 4,5 tys. hektarów

Dzisiaj poszukiwania mają być kontynuowane od miejsca, gdzie ojciec dziecka zostawił samochód do autostrady A2. Płetwonurkowie z kolei maja przeszukiwać pobliskie jeziora i stawy.

Przypominajmy, że każdy, kto może mieć jakiekolwiek informacje na temat miejscu pobytu chłopca, proszony jest o niezwłoczny kontakt z policją pod numerem tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można też zatelefonować do najbliższej jednostki policji lub pod numer alarmowy 112. Póki co funkcjonariusze podkreślają, że informacje, które do nich dotarły, potwierdzają wcześniejsze ustalenia.

Może Cię zainteresować

zamknij