×

Skażone mrożonki w Aldi są wycofywane ze sklepów! Mogą stanowić zagrożenie dla ludzi

Skażone mrożonki w Aldi! Sieć sklepów wycofuje popularne „warzywa na patelnię” marki ALL SEASONS. Wykryto w nich bakterię listeria monodytogenes. Sprawdź, jakie choroby powoduje.

Skażone mrożonki w Aldi

Sieć sklepów Aldi wpadła w panikę po tym, gdy w mrożonkach o nazwie „warzywa na patelnię” marki ALL SEASONS wykryto groźną bakterię listeria monocytogenes, wywołującą listeriozę.

Wszystkim, którzy kupili te produkty, Aldi rekomenduje zwrot do sklepu i zapewnia, że wszystkie mrożonki zostaną przyjęte, bez konieczności okazywania dowodu zakupu.

Producent, Adram S.A. zapewnia, że pozostałe produkty firmy są w pełni bezpieczne, co potwierdziły badania.

Groźna bakteria

Wykryta w mrożonkach bakteria listeria monocytogenes może powodować chorobę zakaźną – listeriozę. Najbardziej niebezpieczna jest ona dla seniorów, kobiet w ciąży, noworodków i osób z obniżoną odpornością.

Listerioza jest bardzo groźną chorobą. Może przebiegać pod postaciami: posocznicy, zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, zapalenia mózgu, ropni mózgu, a nawet wywoływać zapalenie wsierdzia, stawów, otrzewnej, gałek ocznych i płuc.

Nie wiadomo, jak doszło do skażenie wyprodukowanych tej zimy partii mrożonek.

Adram S.A uspokaja, że przebadał wszystkie produkty swojej firmy i gwarantuje, że bakterię zawierają tylko te „warzywa na patelnię”.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: pomorska.pl, polskatimes.pl, koronowo.naszemiasto.pl
Fotografie:

Polecane

Może Cię zainteresować