×

Siergiej Szojgu to zdrajca? Ostre słowa rosyjskiego pułkownika

Siergiej Szojgu to zdrajca? Igor Striełkow (pseudonim Girkin), były dowódca donieckich separatystów i pułkownik rezerwy Specnazu GRU, wysunął poważne oskarżenia wobec rosyjskiego ministra obrony.

„Walczymy, czy tylko się masturbujemy?”

Igor Striełkow to były pułkownik rezerwy Specnazu GRU i uczestnik wojny w Bośni i Hercegowinie (walczył po stronie Serbii). W 2014 roku kierował separatystyczną wojną w Donbasie. Brał również udział w aneksji Krymu.

Odkąd Rosja napadła na Ukrainę, Girkin publicznie wytykał rosyjskie błędy w wojnie. Co ciekawe, jak dotąd Kreml to tolerował, chociaż Girkin wcale się nie patyczkował.

Władimirze Władimirowiczu, walczymy w wojnie, czy tylko się masturbujemy?

– tak skomentował brak rosyjskich sukcesów w wojnie.

Z kolei rosyjskich generałów Girkin zwyzywał od „zakłamanych miernot”. Kadyrowców podsumował zaś jako „bandę pozerów, którzy strzelają głównie przed kamerami swoich własnych mediów”. Pułkownik stwierdził też m.in., że Rosjanie „przegapili złote dni”, w czasie, których można było przeprowadzić „blitzkrieg”.

Wszystko zostało przes**ne

– skwitował Girkin.

Siergiej Szojgu to zdrajca?

Teraz Striełkow powraca z ostrą oceną Siergieja Szojgu – rosyjskiego ministra obrony. Jego najnowszy wpis można uznać za, delikatnie mówiąc, kontrowersyjny.

Wprost oskarżam Siergieja Szojgu o co najmniej kryminalne zaniedbania. Nie mam podstaw, by oskarżać go o zdradę, ale go o to podejrzewam

– oznajmił Striełkow na nagraniu zamieszczonym w serwisie Telegram.

Najwyraźniej pułkownik wie, że może sobie pozwolić na wiele. Czy i ta wypowiedź na temat Szojgu zostanie mu przebaczona?

Fotografie:

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij