×

Sebastian Karpiel-Bułecka zmienia imię! Żona artysty zdradziła jego sekret

Od lat funkcjonuje w mediach właśnie pod tym imieniem i nazwiskiem, dlatego ta informacja to niemałe zaskoczenie. Sebastian Karpiel-Bułecka zmienia imię! Rąbka tajemnicy uchyliła żona muzyka – Paulina Krupińska.

Sebastian Karpiel-Bułecka zmienia imię

Wiele gwiazd używa publicznie innych imion, niż te, które nadano im tuż po urodzeniu. Podobnie jest zresztą w przypadku nazwisk, które wydają się komuś mało medialne i mogą stanowić przeszkodę w zrobieniu kariery. Karpiel-Bułecka ma jednak inne powody, by zmienić imię.

Okazuje się, że wokalista zespołu Zakopower tak naprawdę ma wpisane w dowodzie inne imię. Ale od dziecka się nim nie posługuje. Według żony górala – Pauliny Krupińskiej, prawdziwe imię męża kompletnie do niego nie pasuje. Krupińska zdradziła, że nigdy nie przeszłoby jej przez gardło, gdy się do niego zwraca.

O jakie imię chodzi?

„Sebastian nie ma na imię Sebastian”

Chociaż ciężko w to uwierzyć, Sebastian Karpiel-Bułecka w rzeczywistości ma na imię… Łukasz. Sebastian jest drugim imieniem muzyka, jednak od dawna wszyscy, również członkowie rodziny, zwracali się do niego właśnie tym imieniem. Gdy góral zaczął robić karierę muzyczną, nie wrócił już do pierwszego imienia i na dobre pozostał Sebastianem. Tyle że w dokumentach wokalisty nadal widnieje imię Łukasz. To doprowadziło do paradoksu.

Na Wikipedii jest, że on ma na imię Łukasz, tylko jakoś to nikogo nie interesowało i w związku z tym, że funkcjonuje w mediach jako Sebastian, to już wszyscy się do tego przyzwyczaili. Wiem, że mój mąż chce zrobić z tym porządek, bo jest to frustrujące, gdy dzwonią z banku i on przez 5 sekund musi się zastanowić, czy to na pewno telefon do niego. Chce wykreślić imię z dowodu. Ale jeszcze to mu się nie udało, chociaż ma 45 lat za rogiem

– zdradziła w rozmowie z Faktem żona muzyka, Paulina Krupińska-Karpiel.

Teraz zakopiański wokalista postanowił wreszcie uporządkować kwestię imienia i wykreślić „Łukasza” z dokumentów tak, żeby już nikt nie miał wątpliwości, jak się do niego zwracać. Również urzędnicy. Taka zmiana wiąże się jednak z dopełnieniem wielu formalności. Mimo to Sebastian Karpiel-Bułecka nie jest jedynym, który się na nią zdecydował.

Parę lat temu pisaliśmy o tym, że imię zmieniła Martyna Wojciechowska (dziennikarka miała na imię Marta, od 2019 roku jest już oficjalnie Martyną). Oprócz Martyny Wojciechowskiej i Sebastiana Karpiela-Bułecki swoje imiona zmienili również m.in.: Majka Jeżowska, Weronika Marczuk i Maja Frykowska.

Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować