×

Sąsiedzka wojna o mokre majtki. Na balkonach możemy suszyć wszystko, co nam się podoba?

Balkony to takie przedłużenie naszych mieszkań. Każdy pragnie mieć choć skrawek dodatkowego metrażu, który służy do wypoczynku i składowania drobnych rzeczy. Niestety zdarza się, że przez to czasami wybucha np. sąsiedzka wojna o mokre majtki.

Sąsiedzka wojna o mokre majtki
Pinterest

Suszenie na zimno i ciepło

Na balkonach (szczególnie w ciepłe dni) można zobaczyć suszarki szczelnie zawieszone mokrymi ubraniami. W końcu pranie najlepiej suszyć na powietrzu. Jeszcze nasze babcie często rozwieszały upraną bieliznę na mrozie. Dzięki temu miały pewność, że zimne powietrze dokładnie ją zdezynfekuje. Sezon na suszenie prania na balkonach rozpoczyna się wiosną.

ZIMĄ nasze babcie suszyły pranie na zewnątrz. Dobrze znały korzyści tej metody

Sąsiedzka wojna o mokre majtki
Genialne

Majtkowy spór

Jak się okazuje niewinne ubrania, powiewające na balkonowych sznurkach, mogą być kością niezgody. Nie wszyscy mieszkańcy patrzą na całe rzędy majtek przychylnym okiem. Generalnie przepisy polskiego prawa nie regulują kwestii suszenia prania na balkonie. Leży to w gestii spółdzielni mieszkaniowych.

Teoretycznie sąsiadów nie powinno interesować co wywieszasz na suszarce. Jednak warto mieć na względzie zasady współżycia społecznego. Nie należy również zapominać o odczuciach estetycznych swoich sąsiadów.

Sąsiedzka wojna o mokre majtki
Pinterest

Sąsiedzka wojna o mokre majtki. Regulowanie kwestii

Kiedy spory o suszącą się bieliznę przybierają na sile, niektóre spółdzielnie mieszkaniowe decydują się na wprowadzenie specjalnych zapisów w swoich regulaminach. Dotyczą one tego, co i w jaki sposób można suszyć na balkonach.

Istnieją też takie osiedla, gdzie wprowadzono całkowity zakaz wywieszania czegokolwiek na balkonach. Skąd takie restrykcje? Wszystkiemu winne są drobne sąsiedzkie przewinienia, które z czasem mogą przerodzić się w „praniową wojnę”.

Facebook

Co najczęściej jest przyczyną sąsiedzkich sporów?

  • Dywany czy koce wywieszane na balustradach. Często z tych rzeczy kapie woda na balkony lub okna sąsiadów, a także niszczy elewację.
  • Zdarza się, że pościel czy prześcieradła luźno zwisają z balustrad i wręcz zasłaniają okna sąsiadów.
  • Niektórych razi już sam przymus patrzenia na schnącą cudzą bieliznę.
Facebook

Stojące suszarki górą

Jak zatem wyjść obronną ręką z „praniowej” wojny? Najlepiej będzie rozwieszać pranie na stojących suszarkach i zdemontować sznurki. Nie zapominaj też o wirowaniu, aby woda nie kapała ze swetrów sąsiadom na głowy.

A szczęśliwcy, który posiadają w swoim bloku pralnię i suszarnię, mogą właśnie tam eksponować bieliznę.

Pinterest

Suszysz bieliznę na balkonie czy w mieszkaniu?

Źródła: genialne.pl
Fotografie: Facebook, Pinterest, Genialne

Może Cię zainteresować

zamknij