×

10 cennych rzeczy, których nauczyłaś się od swojej mamy. To wszystko zawdzięczasz właśnie jej!

W życiu każdego człowieka niezastąpioną rolę pełni mama, która nie tylko wydała na świat nowe życie, ale i poświeciła się całkowicie wychowaniu swojego potomstwa. Dzięki bezgranicznej, a zarazem bezwarunkowej miłości, więź jaka łączy mamę i jej dziecko jest  jedyna w swoim rodzaju.

Mama pełni wiele funkcji w życiu swojego dziecka. Uczy je odróżniać dobro od zła, pielęgnuje je w trakcie choroby, pociesza w trudnych chwilach, doradza w razie potrzeby i w końcu dzieli z nim wszystkie radości i troski. Mama jest wręcz niezastąpiona, bo nikt tak jak ona, nie zna swojego dziecka i wie jak mu pomóc i zmotywować do działania.

Jeśli już mówimy o relacjach łączących mamę i dziecko, warto wspomnieć, że każda córka będąc małą dziewczynką była zapatrzona w swoją mamę, która stanowiła dla niej prawdziwy ideał. Każda z nas będąc dzieckiem marzyła o tym, że kiedy dorośnie, będzie taka jak mama. Obserwowałyśmy je, słuchałyśmy i uczyłyśmy się wszystkiego, czym tylko chciały się z nami podzielić. Tym samym przekazały nam wiele cennych rad, które wykorzystujemy w codziennym życiu.

Poniżej znajdziesz 10 rzeczy, których nauczyła Cię mama. Lepiej przygotuj paczkę chusteczek, bo dalsza część jest bardzo poruszająca.

rzeczy-ktore-nauczyla-cie-twoja-mama

1. Nauczyła Cię doceniać wartość niezależności.

Nie potrzebujesz mężczyzny, który by Cię ocalił, ani nikogo innego, kto miałby się Tobą zaopiekować. Jako niezależna kobieta jesteś w stanie sama zadbać o własne szczęście, bez osób trzecich. Aby czuć się pełnowartościową osobą, wcale nie potrzebujesz drugiej połówki. W pojedynkę również możesz zbudować dom, czy też zrobić oszałamiającą karierę. Jesteś super kobietą, która chce i potrafi zawalczyć o swoje, a jednocześnie nie jest uzależniona od nikogo i niczego.

2. Pokazała Ci czym jest bezwarunkowa miłość.

Przez wiele lat widziałaś jak Twoja mama poświęcała swój czas, zdrowie i młodość dla Ciebie i Twojego rodzeństwa. Pomimo wielu wzlotów i upadków, nigdy się nie skarżyła i nie narzekała na swój los. Zawsze miała uśmiech na twarzy, ciesząc się, że ma dzieci, dla których jest gotowa na każde poświęcenie. Od najmłodszych lat uczyła Cię, że bezinteresowna i bezwarunkowa miłość naprawdę istnieje. To, właśnie mama pokazała Ci jak ona wygląda.

3. Nauczyła Cię jak pokochać siebie.

To właśnie mama pokazała Ci, że czasem należy zrezygnować z rzeczy, które nie są dla nas przeznaczone. A jednocześnie uczyła Cię, że jeśli na czymś naprawdę Ci zależy, nie możesz się poddawać, nawet gdyby cały świat był przeciwko Tobie i wszyscy w Ciebie wątpili. Dzięki niej dowiedziałaś się, że zarówno złe stopnie, miłosny zawód, czy drobne porażki nie definiują Cię w żadnym wypadku. To sposób w jaki pokonujesz napotkane niepowodzenia, jest prawdziwym wyznacznikiem Twojej wartości.

4. Udowodniła Ci, że możesz być jednocześnie silna i miękka.

Silne matki są zazwyczaj bardzo wrażliwe, tylko po prostu dobrze to ukrywają. Jednak w chwilach kiedy chorowałaś, czy też coś Cię trapiło, mogłaś zobaczyć strach i łzy w oczach mamy, ponieważ cierpiała razem z Tobą. Przytulając Cię do piersi w trudnych chwilach, udowadniała że rozumie Twój ból.

5. Nie ukrywała, że trudno jest być kobietą.

Dzięki mamie wiedziałaś, że jako kobieta możesz być lekceważona i pomijana. Jednocześnie to właśnie mama nauczyła Cię jak wyróżniać się w tłumie i zmusić wszystkich do wysłuchania Twojej opinii. To Twoja rodzicielka pokazała Ci jak radzić sobie w świecie zdominowanym przez mężczyzn. I w końcu to dzięki niej dowiedziałaś się, że to co Cię nie zabije, jedynie Cię wzmocni.

6. Nauczyła Cię nigdy nie patrzeć wstecz.

To właśnie za sprawą mamy dowiedziałaś się, że sformułowania typu „mogłam”, czy „co, gdyby” nie mają racji bytu. Mama nauczyła Cię, że skupianie się na przeszłości nie ma sensu. Należy myśleć o tym, co przed nami i wytrwale dążyć do celu.

7. Pokazała Ci jak ważna w życiu jest cierpliwość i wiara.

Mama nauczyła Cię, że cierpliwość to ogromna siła i prawdziwa cnota. A dzięki temu, że czuwa nad Tobą Bóg, wszystko będzie dobrze. Wszelkie smutki, przeszkody, czy też burze miną i nadejdzie nowy dzień.

8. Nauczyła Cię odnajdywać pozytywne strony w każdej sytuacji.

Twoja mama pokazała Ci, że szczęście i spełnienie można odnaleźć w każdej sytuacji, jaka Cię napotka. Nadal możesz być szczęśliwa, nawet jeśli niesiesz na swoich barkach ciężar całego świata. Mama nauczyła Cię, że zawsze możesz znaleźć powód do uśmiechu, dlatego też nigdy nie powinnaś pozwolić zwyciężyć pesymistycznym myślom w Twoim życiu.

9. Nauczyła Cię, że nadal wie więcej o miłości od Ciebie.

Nawet jeśli dzieli Was jedno pokolenie, a ona nie aprobuje Twoich miłosnych wyborów, powinnaś liczyć się z jej zdaniem. Ta kobieta wie co mówi, co więcej uwierz mi działa w dobrej wierze, bo nie chce widzieć Cię ze złamanym sercem. Tak naprawdę zależy jej wyłącznie na Twoim szczęściu.

10. I w końcu to właśnie ona pokazała Ci jak być dobrą mamą.

Zostałaś wychowana przez mamę, która pokazała Ci jak najlepiej dbać o rodzinę, niejednokrotnie udowodniła Ci, że ciężka praca się opłaca, a bezwarunkowa miłość jest czymś nie tylko realnym, ale i wspaniałym. To właśnie mama pokazała Ci, że można być zarazem silną, jak i pełną współczucia osobą. Przez wiele lat pokazywała co w życiu należy doceniać, a czego unikać. Ostatecznie, biorąc pod uwagę wszelką wiedzę i doświadczenia, pokazała Ci jak być dobrą mamą.

Polecane

Może Cię zainteresować