×

Ryzykują życie dla niepowtarzalnych zdjęć na Instagrama. Fotografie przerażają

W dzisiejszych czasach młodzi ludzie potrafią zrobić naprawdę wiele, aby tylko zaistnieć w mediach społecznościowych. Dla popularności i rozgłosu – zaryzykują nawet swoje życie. Podobne wrażenie można odnieść, patrząc na jedną z instagramowych par…

Nie chodzi tylko o sławę, ale często również o zasobność portfela

Im większa oglądalność kanału na YouTube, czy profilu na Instagramie, tym większe możliwości za zarobienie pieniędzy. Nie można więc się dziwić, że influencerzy prześcigają się w pomysłach na niezwykłe zdjęcia, żeby tylko przyciągnąć, jak najwięcej obserwatorów.

Czy są jakieś granice?

W mediach społecznościowych można zobaczyć wiele przepięknych zdjęć. Zachwycamy się nimi tak długo, dopóki nie zorientujemy się, jak wiele zaryzykowały osoby, które znajdują się na tych fotografiach. A potrafią zaryzykować bardzo dużo, nawet swoje życie.

Jeden z wielu przykładów

Takimi odważnymi modelami stała się para pochodząca z Portugalii – Raquel i Miguel. Podróżują po świecie i robią naprawdę niesamowite zdjęcia z różnych zakątków Ziemi. Ich profil na Instagramie obserwuje prawie 260 tysięcy fanów! Nie zyskali popularności poprzez umieszczanie typowych zdjęć turystycznych. Oni poszli o krok (albo i kilka) dalej.

Mają ciekawe pomysły

Raquel i Miguel robią ciekawe ujęcia. Mają wyjątkowo kreatywne pomysły na wykonanie fotografii. Jednak coraz częściej, para umieszcza w mediach społecznościowych również zdjęcia, które wręcz mrożą krew w żyłach, bo zostały zrobione na jakimś wysokim obiekcie, na dachu lub skraju góry.

Ryzykowne zdjęcie

Ostatnio wiele emocji wywołała fotografia, którą Raquel i Miguel wykonali podczas pobytu na Sri Lance. Chodzi konkretnie o ujęcie zrobione podczas podróży pociągiem, z którego w pewnym momencie wychyla się para.

Reakcje internautów

Dla niektórych użytkowników mediów społecznościowych, to było przekroczenie granic. Oskarżali parę za doprowadzenie do „niebezpiecznej i nieodpowiedzialnej sytuacji”. Zwrócili uwagę na fakt, że gdyby inni zaczęli ich naśladować, to mogłoby się skończyć tragicznie.

Poniżej kilka z komentarzy:

Musicie czuć swoją odpowiedzialność za wpływanie na innych

Zaryzykowaliście swoje życie tylko dla zdjęcia?

Nie ma znaczenia jak wolno jechał pociąg! To głupie i niebezpieczne, a co najważniejsze, możecie zainspirować innych do wykonywania zdjęć, które mogą być ryzykowne i niebezpieczne dla ich życia

Co myślicie o takich fotografiach? Czy są warte podejmowania takiego ryzyka?

Może Cię zainteresować

zamknij