×

Ojciec Rydzyk odpowie za auta od bezdomnego pana Stanisława? Ktoś zainteresował się całą sprawą

Jakiś czas temu pisaliśmy o nagraniu, na którym to o. Tadeusz Rydzyk chwali się prezentem od bezdomnego. Z pewnością wiecie o jakim prezencie mowa, prawda? Zainteresowanie tym wyznaniem sprawiło, że tą sprawą zajęło się CBA, a teraz przyjrzy się jej…prokuratura!

O co chodziło?

Mimo że fragment wypowiedzi o. Tadeusza Rydzyka pochodzi jeszcze z 2016 roku i dopiero niedawno trafił na youtube.com, to w tym roku był szeroko komentowany przez internautów. Chodzi oczywiście o wyznanie, iż Ojciec Dyrektor otrzymał 2 samochody od bezdomnego pana Stanisława z Warszawy. Mężczyzna miał rzekomo wygrać pieniądze w lotka i to za nie sprezentować pojazdy, a jakiś czas później umrzeć.

CBA i Urząd Skarbowy

Cały szum wokół tej wypowiedzi spowodował, że jeden z posłów Nowoczesnej złożył na o. Rydzyka doniesienie do CBA. Adam Szłapka chciał, żeby sprawdzono, czy darowizna i jej rozliczenie były zgodne z prawem.

Jest już w prokuraturze

Oczywiście pan poseł faktycznie powiadomił CBA, które skierowało już dwa dokumenty do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Teraz to ta instytucja ma zdecydować, czy będzie wszczynać śledztwo, odda je do dokładnego zbadania CBA, przekaże innej prokuraturze czy też umorzy.

Może Cię zainteresować